Najlepszy ośrodek leczenia choroby alkoholowej

Choroba alkoholizm zbiera na świecie coraz większe żniwo. Jest to choroba nieuleczalna, postępująca i śmiertelna. Wyniszcza nie tylko organizm, ale przede wszystkim psychikę. Chorzy stają się coraz bardziej zdemoralizowani. Następuje powolna śmierć społeczna, zawodowa, duchowa oraz zniszczenie więzi z bliskimi. Popularne są terapie alkoholowe, szczególnie te państwowe, gdyż są bezpłatne. W prywatnym ośrodku koszt leczenia może wynieść nawet piętnaście tysięcy złotych. 

Szeroki wybór ośrodków odwykowych dla alkoholików

prywatne ośrodki leczenia alkoholizmuMało kogo stać na leczenie w ośrodku prywatnym. Program terapii jest taki, czyli obejmuje zajęcia grupowe i indywidualne. Pacjenci są przypisani do swoich terapeutów, którzy układają dla nich indywidualne programy terapii. Plan terapii zawiera listę tematów prac do napisania, które następnie są przedstawiane na zajęciach grupowych. Zajęcia mogą odbywać się z terapeutą albo bez terapeuty. Takie prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu mają jeszcze dodatkowo wsparcie psychologiczne i psychiatryczne. Plan zajęć składa się z codziennej gimnastyki, zajęć w grupach i zajęć terapeutycznych. Wieczorem odbywają się meetingi AA. W Weekendy jest czas na odwiedziny bliskich w wyznaczonych godzinach. Pacjenci nie mogą opuszczać terenu ośrodka. Zakupy są robione dwa razy w tygodniu przez wyznaczone osoby. Spośród pacjentów są wybierane osoby na poszczególne funkcje: rzecznika, zastępcy rzecznika, siłowego, higienisty, relaksacyjnego. Pacjenci funkcjonują w społeczności terapeutycznej. Musza dostosowywać się do panujących zasad, bo w przeciwnym razie ponoszą surowe konsekwencje. Konsekwencją może być zakaz odwiedzin, czy wyjścia na papierosa. Konsekwencją może być również przedłużenie terapii, która trwa osiem tygodni. Panuje powszechny zakaz używania telefonów komórkowych, a złamanie tej zasady jest równoznaczne z opuszczeniem oddziału.

Tak naprawdę, nie ma różnicy, jeśli chodzi o program terapii między prywatnymi ośrodkami leczenia alkoholizmu, a tymi państwowymi. Jedyną trudnością jest to, że na miejsce w ośrodku państwowym czeka się średnio dwa miesiące, a w prywatnym zawsze miejsca się znajdą. Jeśli jednak komuś zależy na tym, aby wyjść z nałogu, każda terapia okaże się skuteczna. Najważniejsze to uświadomić sobie, że jest się osobą uzależnioną. 

Najlepszy ośrodek leczenia choroby alkoholowej
Przewiń do góry