Jak ułożyć dietę przez Internet

Obecnie wielu z nas boryka się z chorobami przewlekłymi, które wymagają wykluczenia pewnych produktów z naszej diety. A nawet jeśli nie chorujemy to chcemy jeść lepiej, żeby uniknąć tych schorzeń w przyszłości. Albo zamierzamy przestać jeść mięso. Nie musimy wybierać się do dietetyka, żeby ustalił odpowiedni jadłospis. Można skorzystać z aplikacji online i samemu sprawdzić, czy odżywiamy się odpowiednio.

Czego brakuje w naszej diecie

dieta onlinePo wpisaniu wszystkich zjedzonych produktów danego dnia, aplikacja obliczająca składniki odżywcze wyświetli nam ilość minerałów, witamin, białek egzogennych i innych składników niezbędnych dla zdrowia. Obliczy ilość kalorii, procent białka, węglowodanów i tłuszczy w diecie, kwasów Omega-3 i Omega-6, błonnika, czy tłuszczy trans. Dieta online daje możliwość porównania jadłospisu z innymi, przykładowymi dietami, umożliwia wyświetlenie porad i przykładowych przepisów. Na przykład jeżeli okaże się, że brakuje nam w diecie żelaza, aplikacja zaproponuje kilka produktów i ich ilość, jaką powinniśmy spożyć, aby wyrównać niedobór. Zaproponuje również suplementy, jeśli w danej diecie np. wegańskiej, uzyskanie danej witaminy jest niemożliwe (chodzi zwykle o B12 oraz D3). Skorzystanie z takiej aplikacji, zwykle bezpłatnej, uświadamia nam, jak błędne przekonania możemy mieć na temat naszej diety. A to z kolei pozwala wykonać odpowiednie badania, na przykład poziomu B12 we krwi.

Korzystanie z takiej aplikacji online jest wygodne i nie naraża na duże koszty. Rozbudowane wersje wymagają tylko miesięcznego abonamentu, zwykle nie jest on wysoki. Warto jednak udać się choćby na jedną wizytę do dobrego dietetyka. Takie aplikacje mogą zawierać pewne błędy, które dietetyk powinien wyłapać i skorygować naszą dietę.

Jak ułożyć dietę przez Internet
Przewiń do góry