Butelka do filtrowania wody

Dzbanki filtrujące wodę znane są od wielu lat. Co jednak jeśli pijemy dużo wody, a często przebywamy poza domem? Zabieranie ze sobą ogromnej butli przefiltrowanej już wody nie jest zbyt wygodne. A nie każdy chce pić wodę bezpośrednio z kranu (nie wszędzie też ona się do tego nadaje). Producenci wyszli tym potrzebom naprzeciw i stworzyli butelkę na wodę z małymi wymiennymi filtrami.

Filtrujące wkłady do butelki na wodę

wkłady filtrujące do wodyTaka filtrująca butelka nie jest ciężka. Możemy ją w każdej chwili uzupełnić, nie musimy nosić jej cały czas wypełnionej wodą. Wkłady filtrujące do wody stosowane w butelkach są małe i lekkie. Jeden taki wkład wystarcza na około miesiąc użytkowania. Nie są również drogie. Oczywiście najtańszą opcją jest picie wody bezpośrednio z kranu. Ale w porównaniu z ceną butelkowanej wody ze sklepu i tak sporo oszczędzamy. Woda przefiltrowana przez taki wkład ma zdecydowanie lepszy smak niż ta nie filtrowana. Szczególnie jeśli korzystamy z twardej wody, a taka jest w większości polskich miast. Co prawda nie zawiera tyle cennych minerałów co butelkowana woda mineralna, ale o ile nie mamy żadnych niedoborów, zdecydowanie nam wystarczy. A dzięki takim wkładom filtrującym nie zarzucamy naszego środowiska tonami plastiku. Ktoś mógłby powiedzieć „Ale przecież te wkłady też po jakimś czasie też lądują na śmietniku!”. To prawda, aczkolwiek co jest lepsze: jeden mały wkład, czy kilkadziesiąt plastikowych butelek? Ponadto taki mały wkład filtrujący do wody rozkłada się bardzo szybko. Plastik nie.

Butelki z filtrami na wodę z kranu świetnie sprawdzają się podczas podróży. Pustą możemy śmiało wnieść na lotnisko i zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na drogą wodę w strefie bezcłowej lub samolocie. Okażemy również w ten sposób szacunek środowisku w miejscu, do którego się udajemy. Pamiętajmy jednak, by upewniać się, czy w tym miejscu woda z kranu nadaje się do spożycia.