Korzystne działanie kolagenu morskiego

Ekstrakcja morskich peptydów kolagenowych to złoty standard. Testy laboratoryjne zapewniają, że każda partia kolagenu morskiego zawiera właściwe stężenie i jakość. Jest bezwonny i smakuje jak nic. Zwiększa również elastyczność skóry i jest bezwonny. Jest skutecznym zabiegiem przeciwstarzeniowym dla skóry. Jakie są więc zalety kolagenu morskiego? Przejdźmy dalej, aby dowiedzieć się więcej o jego zaletach. 

Ekstrakcja peptydów kolagenu morskiego

najtańszy kolagen morski na kościWśród wielu bioaktywnych ekstraktów występujących w źródłach morskich, hydroliza jest złotym standardem w ekstrakcji peptydów kolagenowych. Technika ta składa się z szeregu etapów, w tym ekstrakcji kolagenu gorącą wodą ze skóry ryb. Następnie jest dalej przetwarzany przez filtrację i zatężanie, a następnie hydrolizę enzymatyczną. Proces obejmuje również sterylizację. Wszystkie te kroki są wykonywane w zakładzie posiadającym certyfikat ISO i IFS. Aby uniknąć oszustwa, kupmy najtańszy kolagen morski na kości. Najlepiej kupować tylko kolagen morski przebadany laboratoryjnie. Wersje na bazie ryb często nie posiadają certyfikatów jakości i mogą być drogie. Opinie konsumentów na temat produktu są mieszane. Poszukajmy produktu, który zawiera 100% kolagenu typu I i certyfikat laboratorium zewnętrznego. Na przykład kolagen morski nie zawiera rtęci, a jego czułość wynosiła poniżej 0,02 części na milion, czyli dwadzieścia razy mniej niż standard opieki zdrowotnej dla ryb w Kanadzie. W przeciwieństwie do innych rodzajów kolagenu, kolagen morski nie ma smaku ani zapachu. Podczas jego produkcji białko jest trzykrotnie filtrowane i dezodoryzowane. Co więcej, nie zawiera GMO, jest wolny od rtęci i posiada certyfikat koszerności. Możemy go łatwo przyjmować w gorących lub zimnych płynach. Co więcej, nie musimy się martwić o jego bezpieczeństwo.

Można go również stosować na skórę głowy, ponieważ chroni przed wolnymi rodnikami, które powodują starzenie się skóry. Może nawet pomóc w utrzymaniu grubszych włosów w miarę starzenia się. A biorąc pod uwagę wszystkie te korzyści, nic dziwnego, że coraz więcej osób sięga po produkty z kolagenu morskiego do swoich potrzeb w zakresie pielęgnacji skóry. Zdrowa dieta, bogata w kolagen, może pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny stawów. Zbilansowana dieta zawierająca dużo białka, produktów pełnoziarnistych i zdrowych tłuszczów jest ważna dla aktywnego organizmu.