Najlepszy elektryczny wózek do palet

W wielu sklepach towar nie jest wyciągany z palet, a jedynie pozostawiany na wyznaczonym miejscu, często w opakowaniu zbiorczym. Przede wszystkim tak przechowywane są wody i napoje, choć zdarza się również iż wszelkiego rodzaju mąki, cukry czy podobne towary, których rozładunek byłby zbyt trudny są w ten sposób składowane.

Elektryczne wózki do przewożenia palet

wózki paletowe elektryczneOprócz oczywistych zalet takiego sposobu przechowywania towaru na sali sprzedaży, ma on jednak swoje wady. Palety z towarem są ciężkie i bardzo niewygodne do przetransportowania, toteż najczęściej w sklepach używane są wózki paletowe elektryczne do przewożenia ciężkich palet z towarem. Wózki te przypominają pozornie normalne, ręczne wózki paletowe, które są niezbędnym wyposażeniem w każdym większym sklepie, zwłaszcza spożywczym, choć są od nich oczywiście większe i o wiele ładowniejsze. Te wózki mają własny napęd elektryczny oraz udźwig przekraczający półtorej tony, choć nie jest rekomendowane zabieranie tak dużych ładunków, z racji wymogów BHP, nałożonych na sklepy. Wózek ten umożliwia przewożenie towarów swobodnie, praktycznie bez wysiłku i bardzo szybko nawet w przypadku konieczności przewiezienia dużych, bardzo ciężkich i nieporęcznych palet. Jest bardzo prosty w obsłudze, a większość osób które miały już do czynienia z wózkami ręcznymi może bez większego problemu obsługiwać również elektryczne, jeśli tylko mają wyrobione pozwolenie na kierowanie lekkimi urządzeniami elektrycznymi na terenie sklepu.

Wymagają co prawda ładowania, aczkolwiek ten problem jest rozwiązywany natychmiast. Wózki są bowiem zawsze pozostawiane są przy dokach ładujących czy podłączane do zasilania zawsze po zakończeniu pracy obiektu, a ich czas ładowania z reguły nie jest dłuższy niż osiem godzin.