Jak efektywnie schudnąć z ud?

Grube uda to problem, z którym boryka się większość kobiet, dziewczynek, choć oczywiście nie wszystkim to przeszkadza, niektórzy uważają to za atrakcyjne. Nie można oczywiście mylić faktycznej otyłości z tym, że ktoś po prostu lepiej wygląda – takie osoby zazwyczaj wagę mają prawidłową, odżywiają się zdrowo, prowadzą aktywny tryb życia.

Sposób na odchudzenie ud

najlepsze odchudzanie ud - poznańProporcje naszego ciała w dużej mierze zależą od genetyki, więc jeśli w rodzinie większość Pań ma szerokie biodra, następne pokolenia najpewniej również takie będą miały. Nie ma jednak nic złego w tym, że ktoś chce zgubić parę centymetrów z obwodu ud, niestety nie wszyscy zabierają się do tego prawidłowo, wpisywanie w wyszukiwarkę „jak schudnąć z ud w tydzień” może i pokaże możliwe sposoby, ale czy będą one odpowiednie dla naszego zdrowia? Nie. Najpewniej odbije się to efektem jojo – stracimy kilogramy, ale szybko do nas wrócą z nadwyżką. Należy znaleźć sposób na najlepsze odchudzanie ud – Poznań oferuje liczne siłownie, na których możemy ćwiczyć, a dzięki temu zgubić trochę kilogramów, lub kliniki, w których możemy wykupić pakiety zabiegów, które korzystnie wpłyną na obwód naszych ud, przy okazji zadbają o brak cellulitu. W procesie odchudzania bardzo ważna, a może nawet najważniejsza jest dieta, dla większości osób kompletne ograniczenie produktów słodkich, fastfoodów jest wręcz niemożliwe, dlatego kluczem do sukcesu jest po prostu ich ograniczenie. Dieta powinna opierać się na zdrowym deficycie kalorycznym, ponieważ tyjemy w dużej mierze przez nadwyżkę kaloryczną. W internecie z łatwością znajdziemy kalkulatory BMR, który obliczy nasze zapotrzebowanie kaloryczne w odniesieniu do zamierzonego celu. Powinniśmy jeść dużo warzyw, jogurtów, które dbają o mikroflorę jelitową i poprawiają procesy trawienne, niezbędne będą też oleje i tłuszcze, które wchłaniają witaminy i wbrew pozorom wspierają odchudzanie.

Zdrową dietę, która jest tak naprawdę kluczem do sukcesu, powinniśmy podeprzeć ćwiczeniami, które polepszą ten efekt. Schudniecie tylko z jednej partii ciała, jest niemożliwe, w zależności od genetyki, schudniemy ze wszystkich części – z ud, z brzucha, ramion itp., niestety nie ma się na to konkretnego wpływu, Utrata wagi jednak pozytywnie wypływa na nasz wygląd.