Potrzebowałam dobrych skarpet niemowlęcych

Moja córeczka urodziła się latem. Pierwsze tygodnie jej życia to czas wielkich upałów na dworze. W mieszkaniu też było przez to gorąco, dlatego nie zakładałam jej żadnych skarpetek. Jednak lato powoli mijało, a upały były już tylko wspomnieniem. Doszłam do wniosku, że należy jej kupić odpowiednie skarpetki niemowlęce. Nie mogłam już wychodzić z nią z domu z gołymi stópkami.

Zalety bawełnianych skarpet dla niemowląt

skarpety niemowlęceKorzystając z tego, że mój mąż miał dzisiaj wolne w pracy, zostawiłam z nim dziecko, a sama udałam się do sklepu odzieżowego z ubrankami dla dzieci. Bez problemu dostałam tam wysokojakościowe skarpety niemowlęce w wielu wariantach kolorystycznych, w dodatku dostępne w bardzo niskiej, atrakcyjnej cenie. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałam się wybrać skarpetki bezszwowe z wywijanym ściągaczem. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że świetnie sprawdzają się one zarówno na cieplejsze, jak i chłodniejsze dni. Są bardzo wygodne dla dziecka i nie zsuwają się nawet wtedy, gdy dziecko zaczyna już raczkować i „szoruje” skarpetkami po podłodze. Dużą ich zaletą jest wytrzymały i trwały materiał, który można wielokrotnie prać bez obaw o spranie się kolorów czy zniszczenie. Znalazłam odpowiedni rozmiar dla mojej córeczki i udałam się do kasy. Jeszcze tego samego dnia wypróbowałam nowe skarpetki podczas spaceru z dzieckiem.

Muszę przyznać, że od razu spostrzegłam, że to był bardzo dobry wybór. Przede wszystkim dlatego, że skarpety przepuszczały powietrze i stópki dziecka zbytnio się nie pociły. Materiał ściśle przylegał do ciała, a dzięki zaznaczonej części palcowej i pięcie, mogłam bez problemu, szybko i wygodnie ubrać w nie córeczkę. Jestem bardzo zadowolona z tych skarpet i kiedy podrośnie jej stopa, z pewnością kupię takie same tylko większe.