Praktyczne komody dla niemowląt

Pokój dziecka, przede wszystkim powinien być bezpieczny i praktyczny. Jego umeblowanie musi być dostosowanie do wieku, a im starsze dziecko, tym więcej przestrzeni musi mieć do zabawy. Na pewno najlepiej się sprawdzają meble funkcjonalne.

Jak wykorzystać komodę niemowlęcą?

komody dla niemowlakówNiemowlęta niewiele potrzebują do szczęścia, gdyż przede wszystkim śpią, jedzą i się bawią. Dlatego też podstawowym meblem, jaki musi się znaleźć w pokoju malucha, jest łóżeczko ze szczebelkami, gdyż będzie tam spędzać sporo czasu. Ponadto niezbędne będzie miejsce do przewijania, czyli przewijak. Można nałożyć na ramę łóżeczka, ale równie dobrze można kupić jako oddzielny mebel, jeżeli tylko posiadamy na to miejsce. Pod względem funkcjonalności, najlepsze są komody dla niemowlaków, ponieważ zapewniają miejsce do przewijania i przechowywania rzeczy. Komoda wygląda jak klasyczny mebel tego typu, czyli ma szuflady lub też otwarte półki, a na same górze jest przewijak z podwyższonymi brzegami. W sprzedaży są dostępne małe komody, wielkości przewijaka albo nieco większe, aby zapewnić więcej przestrzeni do przechowywania pieluszek, kosmetyków czy ubranek dla dziecka. To bardzo praktyczne rozwiązanie i często wystarczające za kilka mebli, gdyż pojemność szuflad lub półek jest na tyle duża, że można w nich schować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Komody przeważnie są wykonane z drewna i malowane bezpieczną, wodną farbą na kolor biały, szary lub bezbarwny. Przez okres niemowlęcy, komoda plus łóżeczko, powinny wystarczyć jako wyposażenie pokoju.

W sprzedaży są dostępne komody, które mają demontowany przewijak, dzięki czemu można je poźniej wykorzystać w pokoju starszego malucha. Jeżeli natomiast chodzi o cenę, to komody są oferowane za około sto – trzysta pięćdziesiąt złotych.