Dopasowany baldachim do łóżeczka

Wielu rodziców kompletuje wyprawkę dla malucha oraz urządza jego pokój jeszcze przed jego narodzinami, gdyż później będzie na to niewiele czasu. Przeważnie najwięcej czasu jest poświęcane na wybór łóżeczka i jego zawartość.

Z czego są wykonane baldachimy do łóżeczek?

baldachim do łóżeczkaBez względu czy rodzice decydują się na spanie z dzieckiem w swoim łóżku, czy też od początku chcą go układać w jego łóżeczku, trzeba je kupić. Od urodzenia do około drugiego roku życia, powinno ono być ze szczebelkami, ponieważ dziecko nie kontroluje się podczas snu i bardzo się wierci. Szczebelki chronią go przed wypadnięciem w trakcie snu, ale też stanowią barierę nie do pokonania, kiedy dziecko uczy się siadać i wstawać. Przeważnie w łóżeczku znajduje się twardy materac, komplet pościeli i nierzadko ochraniacz na szczebelki. Jednak są też rodzice, którzy chcą nadać temu mebelkowi dziecięcego uroku i zamawiają także baldachim do łóżeczka, który doskonale pasuje do pokoju dziecięcego. Przeważnie jest on wykonany z woalu lub cienkiej siateczki, które przepuszczają światło, ale w znacznym stopniu je tłumią. Baldachim pełni rolę gustownej dekoracji, osłony przed ostrym światłem lub ochroną przed owadami, które mogą maluchowi przeszkadzać podczas snu. W sprzedaży oferowane są baldachimy w przeróżnych kolorach  fasonach, na specjalnych stelażach, które montuje się do ramy łóżeczka, nad główką maluszka. Jeżeli jest on chłopcem, to przeważnie baldachim jest błękitny, a dla dziewczynki rodzice wybierają różowy.

Jeżeli komuś zależy na oryginalnej dekoracji pokoju, to z pewnością baldachim będzie doskonałym wyborem. Posiada on regulację wysokości oraz specjalne uchwyty, dzięki którym bez użycia śrub, można go zamocować do ramy łóżeczka. To na pewno bardzo modny gadżet.