Pasy mocujące ładunek

 

Podczas transportu ładunków czasem zdarzało się iż pasy mocujące ładunek naczepy w miejscu były tak sztywne, że uszkadzały ładunek w trakcie jazdy. Była to niedopuszczalna sytuacja, a po kilku reklamacjach z powodu uszkodzeń ładunku zawnioskowaliśmy o wymianę pasów na wersje nie tylko dobrze zabezpieczające przewożony towar, ale również takie które nie są w stanie wywołać jakichkolwiek uszkodzeń ładunku w trakcie jazdy.

Najlepsze pasy zabezpieczające do samochodów ciężarowych

bezpieczne pasy ładunkoweWymiana pasów była więc konieczna natychmiast, choć wymagała nieco testów, nim mogliśmy wybrać nowy rodzaj pasów do samochodów. Większość zawiesi transportowych oraz pasów zabezpieczających miała podobny mankament, więc zajęło nam nieco czasu nim znaleźliśmy bezpieczne pasy ładunkowe, spełniające wszystkie nasze wymagania. Wybrane przez nas pasy są pozornie bardzo podobne do standardowych pasów zabezpieczających, choć są od nich bardziej elastyczne, więc nie blokują ładunku całkowicie, a zamiast tego umożliwiają minimalny ruch w trakcie transportu, zapobiegając możliwości uszkodzenia ładunku z racji zbyt sztywnego pasa. Zabezpieczają jednak ładunek, zwłaszcza o bardzo dużej masie, równie dobrze co standardowe pasy, a dzięki elastyczności, sprawdzają się w środowisku niestabilnym, na przykład na pokładzie statków transportowych czy samolotów, gdzie ciągły ruch pojazdu może być przyczyną destabilizacji ładunku. W samochodach ciężarowych nie ma jednak takich czynników, dlatego też nam przede wszystkim zależało na pasach nie mogących uszkodzić samego ładunku, a wybrane przez nas pasy zabezpieczające spełniają owe wymaganie idealnie. Pasują one do każdego rodzaju listwy do mocowania pasów i zawiesi, jak również do zaczepów do mocowania pasów w samolotach czy w ładowniach statków transportowych.

Mogą być używane do transportu dowolnego zabezpieczonego towaru, i jeśli nie jest on szczególnie delikatny i podatny na uszkodzenia, nie ma obawy o uszkodzenie towaru z racji zbyt ciasnego czy sztywnego pasa zabezpieczającego. Te pasy są coraz częściej dostępne w salonach samochodów ciężarowych, ale pojawiają się również w hurtowniach sprzedających wyposażenie dla samochodów transportowych. Można je również z łatwością dostać w sklepach większości producentów.