Zaawansowana powietrzna pompa

Do dużego zakładu przemysłowego nadawało się tylko kilka urządzeń, zapewniających ciepło czy odnawialną energię elektryczną. Zapotrzebowanie było bowiem ogromne, a możliwości takich urządzeń tym mniejsze, im większy był teren który miały obsługiwać. Z tego powodu, mnóstwo zakładów pozostawało nadal na dostawach zewnętrznych ciepła i energii elektrycznej.

Przemysłowe pompy ciepła do zakładu pracy

pompa ciepła powietrznaMy jednak chcieliśmy uniezależnić zakład od zewnętrznych dostaw prądu i ciepła, więc już dwa lata temu przestawiliśmy się na energię słoneczną, co pozwoliło nam odciąć zewnętrzne dostawy prądu, generujące za wysokie koszty. Niedawno zdecydowaliśmy się również przestawić na własne źródło energii cieplnej, ogrzewania i ciepłej wody, choć takowe było trudniejsze do znalezienia i dopasowania do obiektu o naszych rozmiarach. Najwydajniejsze wydały nam się pompy ciepła, zwłaszcza w wersji powietrznej, gdyż takowe są szeroko uznawane za bardzo uniwersalne, a ich praca jest równie skuteczna o każdej porze roku. Przemysłowa pompa ciepła powietrzna, jaka od kilku miesięcy zaczęła być używana w różnych zakładach przemysłowych, to powiększona wersja standardowej pompy powietrznej. Wykorzystuje ona tą samą zasadę działania co pompa o standardowych gabarytach, choć na wiele większą skalę, dzięki czemu może być wykorzystana bez problemu w dużych zakładach, potrzebujących znacznych dostaw energii cieplnej.

Przemysłowe pompy są więc idealnym urządzeniem do obiektów o dużej powierzchni, zwłaszcza iż mogą być używane w wielu różnych celach, nie tylko do stworzenia ciągu ciepłowniczego ale również do ogrzewania wody, a gdy jest to potrzebne, mogą nawet obniżać temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Montaż pomp jest tak prosty, iż nie jest wymagane angażowanie specjalistycznych instalatorów.