Nauka języka w firmach

Język angielski to bez dwóch zdań najważniejszy obecnie język na świecie. Coraz większe znaczenie zyskuje co prawda także język chiński, jednak póki co pozycja języka Szekspira wydaje się być niezagrożona. W większości relacji biznesowych podstawą jest właśnie angielszczyzna. Również w branży informatycznej koniecznością jest znajomość angielskiego. 

Kurs językowy, sposób na sprawną naukę

kurs językowy dla firmNiestety, w Polsce językiem angielskim sprawnie posługuje się malutki procent społeczeństwa. Poziom nauczania angielskiego w szkołach jest dramatyczny, jednak nie jest to wina ciężko pracujących nauczycieli. Problemem jest w tym przypadku przestarzała podstawa programowa, która zakłada naukę nieużywanych w praktyce konstrukcji gramatycznych. Uczniów w szkołach nie uczy się więc płynnej rozmowy w języku angielskim, tylko ton zasad, które w praktyce mają bardzo niewielkie zastosowanie. W ten sposób tylko zniechęca się młodzież do pochłaniania wiedzy. W rezultacie późniejsi potencjalni pracownicy biurowi, handlowcy czy marketingowcy, w teorii angielski znają, w praktyce – niekoniecznie. Idealnym rozwiązaniem jest więc kurs językowy dla firm. W ten sposób można łatwo i sprawnie dokształcić swoich pracowników i znacznie poprawić ich językowe umiejętności. Oczywiście ci, którzy angielski mają jednak opanowany, mogą wybrać naukę innego języka. Szerokie zastosowanie mają takie języki jak wspomniany już chiński, ale też niemiecki bądź hiszpański. Znajomość dodatkowego języka to ogromna zaleta!

W dzisiejszych czasach znajomość kilku języków powoli staje się normą. W dobie globalizacji kontakty biznesowe utrzymuje się w końcu z firmami z całego świata. Choć język angielski w większości przypadków wystarczy do sprawnej komunikacji, to znajomość dodatkowych języków może ułatwić choćby negocjacje. Warto dokształcić swoich pracowników i zorganizować im kursy językowe.