Systemy napędowe do bram

Coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych ogrodzonych bramą, zaopatruje się w nowoczesne systemy napędowe do zdalnego otwierania i zamykania bram wjazdowych. Zainstalowane i podłączone urządzenia napędowe, umożliwiają łatwiejsze korzystanie z bramy, oraz oszczędność czasu i siły, potrzebnych do manualnej obsługi bram.

Urządzenia napędzające do bram

automatyka do bram dwuskrzydłowychNowoczesne urządzenia do napędu bram, znajdują coraz szersze zastosowanie nie tylko w bramach wjazdowych do gospodarstw domowych, lecz także na obiektach przemysłowych i produkcyjnych. Elektrycznie obsługiwane bramy funkcjonują zarówno za pomocą pilota, jak również elektromagnetycznych kart wjazdowych. Automatyka do bram dwuskrzydłowych, z roku na rok jest coraz bardziej modernizowana, dzięki temu dostępne są coraz nowsze i bardziej funkcjonalne napędy. Istnieją różnego rodzaju systemy napędowe, przeznaczone do każdego typu bram. Napędy sprzedawane są w zestawach, w których skład wchodzą siłowniki, jednostka centralna, komplet pilotów, antena oraz światło ostrzegawcze, jak również komplet przewodów potrzebnych do podłączenia i zasilenia systemu. W każdym zestawie znajduje się także instrukcja montażu napędu, do treści zawartej w instrukcji powinniśmy stosować się realizując montaż samodzielny, aby nie uszkodzić żadnego z elementów ani podzespołów napędu. Warto więc zapoznać się z możliwością nabycia i zastosowania nowoczesnego systemu napędowego.

Bramy dwuskrzydłowe wymagają montażu dwóch siłowników, po jednym na każde skrzydło. Należy pamiętać o wszystkich zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa montażu i użytkowania napędu. Wszystkie wytyczne znajdują się w instrukcji montażu napędu. Jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności, warto zlecić wykonanie prac montażowych fachowcom.