Jak nawozić ogródek przydomowy?

W ogrodzie przy domu można uprawiać zarówno rośliny, zioła, jak i warzywa. Każdy rodzaj zielonych upraw potrzebuje odpowiedniego nawożenia. Kompost można zakupić np. w formie granulatu. to bardzo prosty i sprawdzony sposób na polepszenie kondycji roślin zielonych i kwitnących. Jaki granulat stosować w ogrodzie? Oto lista wskazówek.

Rola obornika w hodowli roślin

obornik granulowanyObornik wytwarzany jest z naturalnych odchodów zwierzęcych i zużytych resztek roślin. Zdrowy i naturalny kompost pomaga odżywić rośliny w ogrodzie. Zwykle wokół domu hodowla nie jest zróżnicowana. Ze względu na położenie wśród innych domów nie warto ryzykować i nawozić kompostem wydzielającym brzydki zapach. Bardzo wydajny i praktyczny jest obornik granulowany. To produkt przeznaczony właśnie do ogrodów przydomowych. W gospodarstwach rolnych stosowane są zwykle naturalne komposty nieprzetworzone. Jednak w otwartej przestrzeni, z dala od miasta łatwiej można poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem i owadami, które unoszą się nad kompostem. Dlatego warto wybrać granulowany nawóz. Jest on równie skuteczny jak ten nieprzetworzony, a w przypadku mniejszych ogrodów i upraw przy doku bardzo wydajny. To właśnie cena i łatwość użycia powodują, że warto korzystać z nawozu w formie granulatu. Kuleczki rozpuszczają się w glebie, a substancje odżywcze wnikają do korzeni roślin i odżywiają je.

Użycie granulowanego nawozu jest banalnie proste. To obornik, który nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Niewielkie kuleczki, drobinki wysuszonego nawozu pomagają odżywić rośliny w ogrodzie. Granulowany obornik ułatwia dbanie o kwiaty, zioła i warzywa. Dzięki prostemu nawożeniu przy pomocy granulatu z obornikiem można zyskać większe i zdrowsze plony. Niektóre gatunki roślin, np. pomidory potrzebują takiego nawożenia.