Kupno maseczki z filtrem

Przymierzałam się do wykonania remontu w moim mieszkaniu. Miał to być remont gruntowny. Chciałam pomalować wszystkie ściany, a na niektóre położyć tapety. Wiedziałam, że nie powinno się wdychać oparów niektórych farb, a także klejów wykorzystywanych do przyklejania tapet do ścian. Chciałam więc zakupić maseczkę, która w odpowiedni sposób zabezpieczyłaby mnie przed tymi zapachami.

Poszukiwania maseczek ffp2

maseczka ffp2Udałam się do sklepu, w którym mogłam liczyć na pomoc sprzedawcy przy wyborze odpowiedniej maseczki. Wiedziałam, że powinna ona posiadać filtry, które zapewniały solidność produktu, poprzez filtrację odpowiednio małych cząstek zanieczyszczeń. Sprzedawca powiedział mi, że najlepsza dla mnie będzie maseczka ffp2. Taka maseczka chroni układ oddechowy przed nietrującymi ciekłymi i stałymi cząstkami kurzu, pyłów, zanieczyszczeń oraz wirusami. Zapewnia ona swobodę oddychania. Po jej założeniu, użytkownik nie ma problemów z oddychaniem i nie występuje wrażenie „duszenia się” i braku powietrza. Jej dodatkową zaletą było specjalnie zgrubienie na wysokości nosa, które gwarantowało że maseczka będzie bardzo dobrze przylegać do twarzy. Była ona odpowiednia także dla osób, które noszą okulary. Można nią było nosić bez przerwy przez osiem godzin. W tym czasie zachowywała wszystkie swoje właściwości filtracyjne. Zdecydowałam się ją zakupić.

Nie wahałam się zbyt długo, tym bardziej że była ona dostępna w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Maseczka okazała się solidna i wygodna. Można ją było z łatwością założyć, ponieważ posiadała elastyczne, dopasowujące się do uszu gumki. Spełniała ona wszelkie normy europejskie, dlatego miałam pewność, że jest wysokojakościowa i sprawdzona.