Rodzaje węży odciągowych

Wybór odpowiedniego sprzętu do opróżniania różnych zbiorników nie jest tak prosty jak mogłoby się wydać. Jego wybór powinien być zależny przede wszystkim od tgeo, jakie substancje znajdują się w zbiorniku. Mogą one bowiem niekorzystnie oddziaływać na wykorzystywane do odciągu przewody.

Zalety węży ssawnych i ich zastosowanie

wąż ssawny odciągowy 110mmWybór odpowiednego rodzaju narzędzi i akcesoriów do odciągania różnych substancji ze zbiorników jest bardzo ważny. Przy wyborze takich akcesoriów jak na przykład wąż ssawny odciągowy 110mm, trzeba kierować się przede wszystkim rodzajem substancji, znajdującej się w zbiorniku. Innego rodzaju przewód będzie się nadawał do odciągania substancji ciekłych, a inny takich, które mają właściwości ścierne, lub mocno oddziaływują chemicznie. Niezależnie od tego, każdego rodzaju wąż odciągowy powinien posiadać pewnego rodzaju cechy. Przede wszystkim, musi on być elastyczny, gdyż tylko wtedy będzie w stanie znosić mocne zmiany ciśnienia przepływu. Bardzo ważne jest również, aby tego rodzaju przewód był stworzony z takich materiałów, które będą łączyły elastyczność, jak i wytrzymałość. Właśnie dlatego bardzo często takie przewody stworzone sa z gumy technicznej, która dodatkowo wykazuje dużą odporność na niemal wszystkie substancje chemiczne. Bardzo ważne z punktu widzenia użytkowania tego rodzaju przewodów jest to, by były one przy tym wszystkim odpowiednio lekkie, co będzie bardzo dużym ułatwieniem podczas ich użytkowania. Dlatego też warto rozważyć użycie przewodu takiego tpyu z poliuretanu.

W rolnictwie bardzo ważną rolę odgrywają przewody odciągowe. Są one wykorzystywane do opróżniania różnego rodzaju zbiorników, używanych na gospodarstwie. Takie przewody musza się cechować podwyższoną wytrzymałością, aby dobrze spełniały swoje funkcje przez długi okres czasu.