Naturalne środki przeciw komarom — świece

Lato to okres, w którym szczególnie często spędza się czas na świeżym powietrzu. Biwaki w lasach, ogniska czy przydomowe grillowanie to formy spędzania wolnego czasu, które są uwielbiane przez większość ludzi. W końcu kto nie lubi zrelaksować się na łonie natury? Zapach letniego powietrza, śpiew ptaków, upieczone jedzenie z ogniska i… komary. 

Skuteczność działania świeczek na komary

specjalna świeca na komaryKomary. Te małe owady potrafią skutecznie uprzykrzyć czas spędzony na zewnątrz. Ich natarczywe „bzyczenie” i swędzące ukąszenia bywają naprawdę irytujące. Do walki z tymi miniaturowymi wampirami włącza się coraz więcej przedsiębiorców, tworząc nowoczesne narzędzia zwalczania i odstraszania komarów. Ogromną popularnością i dość dużą skutecznością mogą poszczycić się spraye i kremy na owady, do aplikowania bezpośrednio na ciało. Niestety wiele organizmów wykazuje alergię na tego typu specyfiki, co zmusza do sięgnięcia po inne środki. Do zwalczania różnego rodzaju owadów można stosować różnego rodzaju odstraszacze. Są to przeważnie środki wydzielające zapachy, które nie są tolerowane przez komary. Do takich zalicza się specjalne kadzidełka, świeczki i olejki. Coraz większą popularność zyskują świeczki, które paląc się, wydzielają zapach, który dla ludzi jest bardzo przyjemny, zaś dla komarów — nieznośny. Taka specjalna świeca na komary jest stworzona z naturalnych składników, przez co jest całkowicie bezpieczna dla środowiska. W przeciwieństwie do wielu sprayów dostępnych na rynku, nie zawiera szkodliwej dla organizmu ludzkiego chemii. Nie wywołuje również reakcji alergicznych, ponieważ nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Estetyczna, zapachowa świeczka umieszczona w eleganckim słoiczku stanowi bardzo dyskretną ochronę przed komarami, a ponadto jest niezwykle stylową dekoracją stołu. Delikatne światło świecy wprowadza klimatyczny nastrój, przez co nada się zarówno na spotkanie ze znajomymi, jak i na randkę z ukochaną osobą. Świeczki na komary działają już po kilku minutach, a spalają się do końca, co sprawia, że są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. 

Nierówna walka z komarami ma miejsce w wielu ogrodach, lasach i balkonach w całym kraju. Choć owady te mają zdecydowaną przewagę liczebną nad ludźmi i wytępienie ich byłoby niemożliwe (i zapewne też niemoralne, ponieważ komary stanowią dość ważne ogniwo w łańcuchu pokarmowym), warto zapewnić sobie choć chwilę komfortu, korzystając wieczorami z odstraszaczy owadów, takich jak np. świeczki zapachowe.