Odpowiedni wystrój sali szkolnej

Coraz to większymi krokami zbliżamy się do zakończenia kolejnego roku szkolnego i rozpoczęcia okresu wakacyjnego. Gdy uczniowie odpoczywają od nauki, a szkołach często prowadzone są wówczas remonty. Co kilka lat malowane są ściany, wymieniane meble, biurka. W ostatnim czasie bardzo często wymienia się zwykłe, tradycyjne tablice na białe, po których pisze się zmazywalnymi pisakami. Zmienia się również wyposażenie sali.

Wystrój klas lekcyjnych w szkole

niezbędne wyposażenie sal szkolnychW zależności od nauczanego przedmiotu w danej klasie, zmienia się wystrój sali. Inne wyposażenie posiada klasa geograficzna, a inne na przykład sala językowa. Jest to bardzo ważne w szkole, ponieważ z dekoracji oraz gazetek uczniowie również się uczą. W sali geograficznej powinny znaleźć takie rzeczy jak globusy, mapy świata oraz poszczególnych kontynentów, oraz atlasy. W klasach do języków obcych bardzo popularne jest powieszenie na dekoracji odmiany czasownika, oraz mapy z danym krajem. Na mapie pozaznaczane są często najciekawsze miejsca oraz zabytki, które warto zwiedzić. W sali polonistycznej znajduje się zawsze dużo słowników, książek, encyklopedie. Na dekoracji mogą wisieć opisy poszczególnych epok literackich. Istnieją jednak niezbędne wyposażenie sal szkolnych, do którego możemy zaliczyć na przykład tablicę oraz coraz częściej spotykane rzutniki. Obecnie najczęściej spotkamy się z tablicą, po której pisze się pisakami. Rzutniki w klasach są bardzo przydatne, ponieważ nauczyciel ma możliwość pokazania większej ilości materiałów uczniom, a nauka nie polega wówczas jedynie na czytaniu książki. Takie lekcje są dużo ciekawsze i uczniowie chętniej na nie przychodzą. Mają oni możliwość samemu przygotować prezentację, którą następnie przedstawią swoim rówieśnikom i zostaną nagrodzeni oceną przez przyglądającego się temu nauczyciela.

Wyposażenie sali lekcyjnej jest bardzo ważnym elementem w edukacji dzieci oraz młodzieży. Siedzenie cały czas w tej samej sali, może powodować znudzenie i z każdej kolejnej lekcji wyciąga on coraz mniej wiedzy. Zmienianie otoczenia, spostrzeganie nowych gazetek klasowych, które tradycyjnie wiszą na korkowych tablicach z nowymi informacjami jest dla ucznia ciekawe, ponieważ nie ogląda on cały czas tych samych ścian. Dlatego powinnyśmy dobrze udekorować salę.