Suplementy na końskie stawy

Każdy właściciel koni martwi się, że prędzej czy później jego podopieczny zacznie mieć problemy ze stawami. Konie cierpiące z powodu stawów, stają się mniej aktywne i bardziej apatyczne. Nie chcą ćwiczyć i często zauważyć można, że więcej czasu wolą spędzać w boksie stajennym.

Jak dbać o końskie stawy?

suplementy dla koni na stawyNajczęściej spotkać się można z opuchnięciami w obrębie stawów oraz z kulawiznami. Kulawizna to schorzenie, które zmusza konia do odciążania bolącej kończyny podczas wykonywania ruchu. Kulawizna dotyka najczęściej przednich nóg konia, bo to na nich opiera się ciężar ciała tych zwierząt. Odpowiednie zabezpieczanie nóg konia podczas treningów oraz dbanie o kończyny po zakończeniu treningu pozwalają na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia problemów ze stawami. Ważne jest również to aby w czasie codziennej pielęgnacji wierzchowca zwracać uwagę na to czy zwierzę prawidłowo stoi i czy czasem nie odciąża którejś z kończyn. Gdy pojawi się obrzęk powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z weterynarzem i ustalić przyczynę powstania obrzęku. Jeśli okaże się, że koń doznał urazu należy jak najszybciej zacząć leczyć kontuzję. Konie trenujące często narażone są na wszelkiego rodzaju urazy. Aby zapobiec powstawaniu zmian w obrębie stawów można zawczasu zacząć podawać różnego rodzaju suplementy. Na rynku znaleźć można dobre jakościowo suplementy dla koni na stawy. Wybierając suplementy kierujemy się stanem zdrowia, wiekiem oraz trybem życia zwierzęcia. Wiadomo, że koń w podeszłym wieku ma zupełnie inne wymagania od konia młodszego uprawiającego sport. Musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników. W decyzji może poradzić nam weterynarz, który przed wybraniem odpowiedniej suplementacji może zawsze zerknąć na nasze zwierzę i ocenić jego stan zdrowia.

Chore stawy u konia wpływają znacznie na jego stan zdrowia oraz komfort życia. Nasz zwykle aktywny i energiczny koń może z dnia na dzień stać się rozdrażniony lub apatyczny. Będzie z niechęcią wychodził z boksu, gdyż każdy ruch będzie sprawiał mu ból.