Filmowanie wesel i innych uroczystości

Wiedziałam, że organizacja wesela jest dosyć dużym przedsięwzięciem, wymagającym dużego zaangażowania ze strony pary młodej. Ale teraz doświadczam tego na własnej skórze i nadal wiele rzeczy mnie zaskakuje. Okazuje się, bowiem, że im bliżej wesela, tym więcej drobnych spraw do omówienia lub zatwierdzenia. Sporym wyzwaniem okazało się też znalezienie osób, które w zajmują się fotografią, kamerowaniem czy śpiewaniem w trakcie ślubu. 

Dobry kamerzysta z Torunia

filmowanie w toruniuW dzisiejszych czasach coraz częściej młodych osób organizuje ślub i wesele na własną rękę. Kiedyś pomagali w tym mocno rodzice, często finansując niemal całe wydarzenie. Dzisiaj młodzi ludzie chcą być często w pełni niezależni i wszystko organizują wszystko sami. Tak również zrobiłam ja razem z narzeczonym. Od ponad roku zajmujemy się przygotowaniami do naszego ślubu. Okazało się bowiem, że zarówno sala, jak i cała obsługa, musi być zarezerwowana odpowiednio wcześniej. Zapotrzebowanie na usługi związane ze ślubem jest bowiem bardzo duże. Najwięcej czasu zajęło nam znalezienie fotografa oraz kamerzysty. Ślub bierzemy w Toruniu, a wesele będzie na jego obrzeżach. Kiedy wpisaliśmy w przeglądarkę internetową hasło filmowanie w toruniu, pojawiło nam się mnóstwo firm, zajmujących się profesjonalnym filmowaniem wydarzeń rodzinnych. Większość z nich miała jednak porezerwowane terminy nawet na dwa lata do przodu. Na szczęście w końcu znaleźliśmy dobrego kamerzystę, cieszącego się bardzo dobrą opinią. Kamerzyści towarzyszą parze młodej już od samego rana w dniu ślubu. Upamiętniają przygotowania, cały ślub oraz wesele do oczepin. Następnie zgromadzony przez kamerzystę materiał jest przeglądany i przerabiany. W ofercie mamy zarówno cały film z wesela, jak i krótki film, będący zajawką całego wydarzenia. Film z wesela jest wspaniałą pamiątką, podobnie jak zdjęcia.

Organizacja wesela zajmuje często nawet ponad rok, z tego względu, że dużo wcześniej trzeba zacząć rezerwować terminy, jak chodzi o sale, obsług, kamerzystów czy fotografów. Ja jestem właśnie na etapie przygotowywania tej bardzo ważnej uroczystości. Razem z narzeczonym długo szukaliśmy kamerzysty, który miałby wolne terminy. Na szczęście udało się ostatecznie znaleźć takiego, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami.