Naturalny biostymulator wzrostu

Każda roślina jest żywą istotą, która do życia potrzebuje wody, światła słonecznego i odpowiedniej gleby. Choć mogą one dziko rosnąć bez ingerencji człowieka, to jednak nie osiągną one takiego rozmiaru ani takich dużych plonów jak rośliny hodowane przez człowieka. Dzieje się to głównie za sprawą systematycznej pielęgnacji.

Co znajdziemy w składzie stymulatorów wzrostu roślin?

ekologiczny biostymulatory wzrostu roślinOsoby, które lubią kwiaty, przeważnie mają ich sporo w swoim otoczeniu, ponieważ doceniają ich walory estetyczne. Jednak rośliny poza pięknym wyglądem dają nam także coś znacznie ważniejszego – tlen, który jest nam niezbędny do życia. Są także rośliny, które mogą pochłaniać wilgoć z powietrza czy nawet filtrować powietrze z toksyn, zatem korzyści są ogromne. Jednak żaden kwiatek nie będzie rósł bez odpowiedniej pielęgnacji i nie chodzi tu tylko o samo podlewanie, ponieważ mają one znacznie większe wymagania. Przede wszystkim liczy się ich zasilanie i wzmacnianie kompostami czy nawozami, które stanowią dla nich źródło cennych witamin i minerałów. Przede wszystkim przyda się ekologiczny biostymulatory wzrostu roślin, które oddziałują na roślinę wielopoziomowo. Przede wszystkim wspomagają naturalne procesy zachodzące wewnątrz roślin i pomagają jej uzyskać większe i smaczniejsze plony w przypadku sadownictwa oraz liczniejsze kwiaty w roślinach ozdobnych. Powszechnie dostępne biostymulatory są produkowane na bazie naturalnych wyciągów roślinnych, ekstraktów zwierzęcych, kompostów czy pożytecznych mikroorganizmów takich jak bakterie czy grzyby. Dzięki temu preparat jest całkowicie bezpieczny dla rośliny oraz dla środowiska. W składzie stymulatorów znajdziemy przede wszystkim hormony roślinne, aminokwasy, witaminy czy substancje organiczne, które skutecznie wpływają na poprawę wyglądu i kondycji rośliny.

Tego typu preparaty kupimy najczęściej w sklepach ogrodniczych, gdzie kosztują one od dwudziestu do czterdziestu złotych, w zależności od producenta. Przeważnie spotyka się stymulatory wzrostu w formie płynnego koncentratu lub granulatu, który aplikuje się bezpośrednio do gleby. Jeżeli chodzi o samo stosowanie, to należy się trzymać zaleceń, co do ilości i częstotliwości stosowania. Takie środki są obecnie powszechnie stosowane w sadownictwie i ogrodnictwie.