Najczęściej wybierane okładki na prace dyplomowe

 

W drukarni, jak w każdym innym biznesie, są miesiące z większymi obrotami i takie, w których prawie nic się nie dzieje. Ten ostatni czas przypada zazwyczaj na sierpień i wrzesień, kiedy to studenci korzystają z zasłużonych wakacji, a w firmach wiele osób skupia się na urlopach. Od kilku lat mam przyjemność prowadzi własny punkt ksero, połączony z drukarnią. I to właśnie wśród studentów i firm pojawia się najwięcej moich klientów.

Hurtowe ilości okładek

trwałe okładki prac dyplomowychMój pomysł na działalność gospodarczą zrodził się przez przypadek, kiedy to jako studentka narzekałam na to, że mojej okolicy brakuje punktu ksero. Wielu z moich znajomych podzielało moje zdanie i tak, dzięki zaoszczędzonym pieniądzom, zainwestowałam w wynajem lokalu i pierwsze maszyny do ksero. Obecnie posiadam tych maszyn kilka i dodatkowo, całkiem niedawno, moją kolekcję uzupełniła drukarka wieloformatowa. Na brak klientów nie narzekam. Studenci i uczniowie robią ilość, a firmy jakość, ponieważ to od tych ostatnich mam największe zamówienia. Obecnie zbliża się najbardziej intensywny czas, czyli okres na przełomie wiosny i lata. To w tym czasie wielu maturzystów kseruje różne książki i drukuje notatki, w tym też czasie studenci przygotowują się do sesji. Jest jeszcze jedna grupa, mianowicie studenci, którzy bronią licencjatu lub magistra. To właśnie w maju i czerwcu drukujemy najwięcej prac dyplomowych, które dodatkowo potrzebują specjalnej oprawy. Na ten gorący czas zamawiam zawsze trwałe okładki prac dyplomowych w hurtowych ilościach. W zeszłych latach zamawiałam różne rodzaje takich okładek, ale najczęściej wybierane były te najbardziej klasyczne, matowe z wygrawerowanym napisem. Dlatego w tym roku zamówiłam kilka kartonów właśnie takich okładek. Pozostawiłam tylko wybór kolorów. Wśród nich pojawia się czerń, zieleń i czerwień w ciemnym odcieniu. Do najczęściej wybieranych należą okładki w tym ostatnim kolorze.

W mojej drukarni w maju i czerwcu drukujemy co roku duże ilości prac licencjackich i magisterskich. Z tego powodu istnieje duże zapotrzebowanie na specjalne, twarde okładki dla tych prac. W tym czasie zamawiam się duże zapasy twardych okładek. W tym roku postawiłam na nieco mniejszy wybór, nastawiając się na najpopularniejsze i najbardziej eleganckie okładki prac.