Najlepsze mobilne kasy

W sprzedaży znajdziemy dziesiątki modeli kas i drukarek fiskalnych, które są niezbędnym urządzeniem w każdej firmie handlowej prowadzącej sprzedaż detaliczną oraz usługowej. Kupuje się je raz na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat działalności.

Jak działa mobilna kasa?

mobilne kasy fiskalne warszawaDla przeciętnego klienta kasa fiskalna jest po prostu urządzeniem, które wydaje paragony, jednak jej zadanie jest znacznie szersze. Przede wszystkim służy do rejestracji sprzedaży i może samodzielnie działać w przeciwieństwie do drukarek fiskalnych, które muszą być podłączone do programów komputerowych. Na kasie można rejestrować sprzedaż towarów lub usług, a potwierdzeniem tej transakcji jest paragon drukowany w dwóch egzemplarzach – jeden dla klienta jako dowód zakupu, a drugi dla właściciela firmy. Jeżeli są nam potrzebne mobilne kasy fiskalne Warszawa jest miastem, w którym kupimy je w przystępnych cenach. Przede wszystkim każda kasa musi posiadać homologację, czyli stosowne pozwolenie w formie certyfikatu, który potwierdza zgodność urządzenia z wytyczonymi normami, parametrami i przepisami administracyjnymi. Ponadto wymagana jest fiskalizacja urządzenia, która oznacza przystąpienie do ewidencjonowana obrotów na kasie. Fiskalizacji dokonuje najczęściej serwisant, który instaluje kasę w firmie. Od tego momentu można z niej w pełni korzystać, a każdy zakup zostanie zafiskalizowany, czyli będą od niego naliczone odpowiednie podatki. Mobilne kasy są szczególnie popularne w gastronomi, usługach fryzjerskich czy w warsztatach.

Zakup kasy fiskalnej to spory wydatek, gdyż najtańsze modele kosztują około tysiąca złotych. Mobilne mogą działać bez dostępu do zasilania przez wiele godzin i mają niewielkie rozmiary, a ich ceny zaczynają się od tysiąca dwustu złotych.