Korzyści ze stosowania nebulizatorów ultradźwiękowych

Urządzenie służące do podawania leków w postaci aerozolu bezpośrednio do dróg oddechowych jest nieocenione w przypadku osób ze skłonnościami do nawracających infekcji. Za pomocą inhalatorów ultradźwiękowych można podawać leki mukolityczne, czyli te, które rozrzedzają śluz. Ułatwia to jego odkrztuszanie. Urządzenia są niezastąpione podczas infekcji.

Zalety nebulizatorów ultradźwiękowych

nebulizator ultradźwiękowyDocenią je zwłaszcza rodzice małych dzieci, u których katar i kaszel pojawia się często. Można je wykorzystać także do podawania chlorku soli. Sól fizjologiczna nawilża śluzówkę, działa wspomagająco w infekcjach dróg oddechowych. Urządzenie do nebulizacji umożliwia podawanie płynnych leków w postaci aerozolu. Trafiają one bezpośrednio do dróg oddechowych. Nebulizator ultradźwiękowy może być wykorzystywany w warunkach domowych. Sprawdza się w terapii ostrych i przewlekłych stanów zapalnych, w przypadku infekcji, której towarzyszy wydzielanie gęstego i trudnego do odkrztuszenia śluzu. Dzięki nebulizacji można zmniejszyć ilość podawanych dawek leków, sprawić, że działają one szybciej. Sprzęt taki wytwarza aerozol za pomocą ultradźwięków. Powstawanie fali ultradźwiękowej rozrywa płynny lek na mniejsze cząsteczki. Sprawia to, że doskonale nadaje się on do wdychania. Przy użyciu tego urządzenia podaje się leki, które mają trafić do oskrzeli i oskrzelików. Jego zaletą jest fakt, iż może być stosowany również u dzieci oraz osób starszych.

Można podawać duże dawki leki, nebulizacja jest szybka, istnieje możliwość regulacji jej tempa. Nebulizacja odbywa się za pomocą ustnika lub maseczki. Urządzenie posiada niewielkie kompaktowe rozmiary, można zabrać je ze sobą nawet w podróż. Dzięki podawaniu leku w ten sposób można uniknąć stosowania innych leków, podawania antybiotyków. Wspomaga leczenie infekcji, sprawdza się w wielu sytuacjach.