Medalik z łańcuszkiem z okazji chrztu

Chrzest to wielkie i wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich członków rodziny. zazwyczaj ceremonia jest odprawiana już w pierwszych miesiącach życia maluszka i uczestniczą w niej wszyscy bliscy. Zarówno chrzestni, jak i dziadkowie czy pozostałe osoby, bliskie rodzinie, zastanawiają się nad odpowiednim podarunkiem, który będzie upamiętniać ten ważny dzień i wstąpienie do członków kościoła rzymsko – katolickiego. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo – również pod względem cenowym.

Jaki łańcuszek kupić na chrzest?

wyjątkowy medalik z łańcuszkiem na chrzestJednak najczęstszym wyborem dla wielu jest oczywiście tradycyjny złoty lub srebrny łańcuszek. Sprzedawcy proponują delikatne modele z krzyżykiem czy innym unikatowym zakończeniem i równocześnie symbolem wiary chrześcijańskiej. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy medalik z łańcuszkiem na chrzest, który może przedstawiać m.in. symbol Ducha świętego, Świętą Rodzinę czy Anioła Stróża. Niejednokrotnie klienci mogą zamówić spersonalizowany medalik, które na odwrocie będzie zawierał inicjały dziecka oraz datę przyjęcia chrztu. Z pewnością taki łańcuszek stanie się wyjątkową pamiątką upamiętniającą ten ważny dzień. Warto wcześniej zapoznać się z różnymi propozycjami oraz wybrać wzór, który najbardziej nam się spodoba lub po prostu będzie doskonale pasował właśnie na chrzest. Pamiętajmy, że nie tylko małe dzieci przystępują do chrztu, zdarza się, że na taki krok decydują się już osoby dorosłe. W takim przypadku tym bardziej warto podarować takiej osobie coś naprawdę wyjątkowego i pasującego. Łańcuszek srebrny lub złoty z odpowiednią zawieszką będzie idealnym wyborem. Osoba dorosła z pewnością będzie go chętnie i godnie zakładać, aby podkreślić swój wybór i przynależność do kościoła. 

Jeśli chodzi o ceny tego rodzaju medalików i krzyżyków to wszystko zależy od ich wielkości oraz grubości, a także próby złota lub srebra, z którego został wykonany. Wiadomo, że złota biżuteria jest nieco droższa. Do tego niektóre elementy mogą zawierać dodatkowe zdobienia w postaci naturalnych kamyków czy diamencików. Wszystkie takie dodatki będą oczywiście wpływać na ostateczną cenę produktu. Jeśli decydujemy się na grawer, to pamiętajmy, aby złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem, by mieć pewność, że sprzedawca zdąży ze wszystkim na czas.