Pozytywne właściwości mezoterapii

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z różnorodnych zabiegów, których celem jest poprawa defektów urody. Służą one odmłodzeniu, poprawiają kondycję skóry, a jednocześnie pozbywają się wielu niedoskonałości, takich jak cellulit, rozstępy, zmarszczki lub rozszerzone pory. Wiele kobiet zdaje sobie sprawę, iż drogeryjne kosmetyki nie są w stanie zapewnić tak spektakularnych efektów, jak odpowiednio dobrany zabieg. Dużą popularnością cieszy się metoda, która polega na dostarczaniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej.

Zabieg mezoterapii pozbywa się wielu defektów urody

profesjonalna mezoterapia w katowicachJest nią mezoterapia. Wróżnić można zabieg igłowy, mikroigłowy lub bezigłowy. Warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej w przypadku różnych skórnych niedoskonałości i zdecydować się na zabieg, jakim jest profesjonalna mezoterapia W Katowicach znaleźć można dobrych specjalistów, którzy wykonują tę usługę w sposób bezpieczny, dobierają substancje indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu do skóry właściwej odpowiednich substancji przy użyciu strzykawki. Nakłucia muszą być wykonywane równomiernie i punktowo. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne podanie preparatów. Z kolei mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje specjalistyczne urządzenia, które automatycznie nakłuwają skórę kilkunastoma małym igiełkami. Dzięki temu preparat może dotrzeć w głąb skóry. Metoda ta skutecznie pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Nieinwazyjną i bezbolesną metodą jest mezoterapia bezigłowa, do której wykorzystuje się pole elektromagnetyczne. Umożliwia ona transport składników aktywnych w głąb skóry. Rodzaj metody należy dobrać indywidualnie do swoich potrzeb, a także kondycji skóry. Najdelikatniejsze efekty daje mezoterapia bezigłowa, jej zaletą jest fakt, iż nie powoduje żadnego dyskomfortu. 

Specjalista dobiera odpowiednie preparaty, dzięki którym można osiągnąć pozytywne efekty. Zabieg ten ma wielu zwolenników, gdyż wykazuje właściwości liftingujące i odmładzające. To doskonała propozycja dla osób, które chcą poprawić napięcie skóry, pozbyć się zmarszczek i innych niedoskonałości. Dzięki niej cera jest nawilżona i odżywiona. Zabieg może być wykonywany na twarz i ciało. Jest często stosowany jako technika wyszczuplająca, która skutecznie pomaga pozbyć się komórek tłuszczowych. Jest także doskonałym sposobem na pobudzenie wzrostu włosów, zapobiega łysieniu, wzmacnia pasa, doskonale je odżywiając.