Wybieramy selekcjonowane drewno konstrukcyjne

Drewno konstrukcyjne powinno wyróżniać się szczególnymi właściwościami, w związku z czym warto dokładniej zapoznać się z dostępnymi na rynku gatunkami drewna oraz czym się wyróżniają. Znaczące jest to, aby móc zapoznać się z najbardziej popularnymi rozwiązaniami, dzięki czemu takie drewno konstrukcyjne będzie estetyczne oraz trwałe.

Decydujemy się na odpowiednie drewno konstrukcyjne

selekcjonowane drewno konstrukcyjne - przemyślDrewno konstrukcyjne wykorzystywane jest do tworzenia konstrukcji budynków, w tym również mieszkalnych. Musi ono wyróżniać się odpowiednimi właściwościami. Do najbardziej popularnych gatunków można zaliczyć modrzew, sosnę, świerk, świerk czy jodłę. Jeżeli interesuje nas dobre jakościowo i selekcjonowane drewno konstrukcyjne – przemyśl jest odpowiednim miejscem do zakupu. Drewno, które jest wykorzystywane w celach konstrukcyjnych, powinno spełniać normy technologiczne, aby mogło ono stanowić szkielet konstrukcji dachowej przez lata. Pojęcie klas wytrzymałości dotyczy różnych właściwości, między innymi ściskanie wzdłuż oraz w poprzek włókien, rozciąganie wzdłuż oraz w poprzek włókien, zginanie, gęstość oraz sprężystość. Gatunki zarówno iglaste, jak i liściaste zostały uszeregowane w klasach. Im wyższa jest cyfra w oznaczeniach, tym drewno charakteryzuje się lepszymi właściwościami. Aby drewno spełniało wymogi wyższych klas, musi być suszone w komorach, w których poddawane jest działaniu wysokiej temperatury, co pozwala na uzyskanie wilgotności na poziomie 12 procent. Jest to trudne do uzyskania w warunkach suszenia na wolnym powietrzu. Informacje odnośnie klas drewna konstrukcyjnego wymaganego do budowy więźby dachowej można znaleźć w projekcie budynku w kategorii zestawień towarowych, gdzie są także wyszczególnione informacje odnośnie długości i przekroju drewna, które będą niezwykle ważne w momencie wyboru konkretnego modelu.

Reasumując, wybór odpowiedniego drewna konstrukcyjnego będzie przekładał się na trwałość dachu. Warto więc postawić na dobry i trwały gatunek drewna, jak również skontrolować jego klasę. Inwestycja w lepszą klasę drewna przełoży się na większą trwałość i przez to większą wytrzymałość dachu. Z tego powodu warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z ofertami oraz wybranie takich gatunków i klas drewna konstrukcyjnego, które są najbardziej efektywne.