Polecane zabawki sensoryczne dla dzieci

Rodzice zawsze kupują dzieciom wszystko co najlepsze i wykonane z najlepszych materiałów. Takich, które nie będą uczulać ani podrażniać skory niemowląt. Taka z pewnością jest bawełna oraz materiał minky. To właśnie z takich materiałów często wykonuje się także oprócz ubranek zabawki dla dzieci na przykład miękkie książeczki czy kostki sensoryczne.

Kostka sensoryczna do nauki

bezpieczna kostka sensoryczna dla niemowlakaZdecydowanie bezpieczna kostka sensoryczna dla niemowlaka dostępna jest w sklepach z zabawkami. Ponad to coraz częściej możemy ją kupić także w dużych marketach z różnymi rzeczami w tym z artykułami dla dzieci. Kostki sensoryczne wspaniale kształtują prawidłowy rozwój dzieci, wspomagają jego wszystkie narządy. Wpływają na narząd wzroku, słuchu, dotyku. Zazwyczaj ma kilka elementów. Zawiera miękkie ścianki, szeleszczące, chropowate, twarde, świecące i różne inne. Czasami w postaci dodatkowych elementów doczepione są na przykład kolorowe wstążeczki w różnych kolorach i odcieniach. Neurolodzy zdecydowanie polecają ten tym zabawki jako pierwszą. Dla najmłodszych czyli dzieci w wieku 3 miesięcy polecane są zabawki w biało- czarnym kolorze. Takie zabawki stymulują wzrok dziecka i mają bardzo dobry wpływ. Dopiero w późniejszym okresie życia dziecka czyli po 6 miesiącu zalecenie jest wprowadzenie większej ilości kolorów. Wtedy powinniśmy zakupić zabawki w kolorze czerwonym, niebieskim czy zielonym. Takie zabawki mocniej oddziałują na wzrok dziecka, które w tym okresie zaczyna dostrzegać więcej barw. Kostki sensoryczne to koszt około 30-50 złotych. Nie są one zatem drogie lecz warto je kupić właśnie z najlepszej jakości bawełny. Trzeba je oczywiście prać i to w wysokiej temperaturze by moc bezpiecznie dać zabawkę dziecku.

Zazwyczaj na każdej zabawce pisze dla jakiego wieku ona jest przystosowana. Nie możemy kupować zabawek, które są przeznaczone dla dużych dzieci i dawać je niemowlakom. Dla nich najlepsze będą zabawki, które mają mało kolorów ale świetnie wspomagają ich rozwój. Zarówno wszystkie zmysły jak i rozwój motoryki małej są niezwykle istotne w tym wieku dziecka. Dla tego tak istotne jest kupowanie zabawki odpowiedniej właśnie do rozwoju dziecka i etapu, na którym obecnie się znajduje. Zabawki grające i świecące nie są najlepsze dla małych dzieci.