Wzięłam pracownika z Ukrainy na okresowy leasing

Zbliżał się sezon świąteczny, a co za tym idzie w mojej firmie kurierskiej, był to okres wzmożonej pracy. W tym roku miałem tak dużo zamówień, że żaden z działów się już nie wyrabiał. Postanowiłem więc zatrudnić dodatkowych pracowników. Ponieważ miała to być głównie praca na magazynie, która nie wymagała nawet znajomości języka polskiego, zdecydowałem się zatrudnić do pracy Ukraińców. Wiedziałem, że są to osoby, które szukają pracy dorywczej przed świętami.

Skorzystałem z okresowego leasingu pracowników

okresowy leasing pracowników z UkrainyDługo zastanawiałem się, w jaki sposób zatrudnić takie osoby, żeby mieć pewność, że wszystko jest legalnie i nikt nie zostanie oszukany, a przy tym będzie to dla mnie opłacalna forma zatrudnienia pracowników z zagranicy. W końcu zdecydowałem się na okresowy leasing pracowników z Ukrainy poprzez agencję pracy. Wtedy miałem stuprocentową pewność, że osoby które zatrudniam przebywają w naszym kraju legalnie i mają ważne pozwolenie na pracę. Poza tym dzięki temu miałem pewność, że nawet jeśli po zatrudnieniu pracownik pójdzie na urlop na żądanie albo zwolnienie lekarskie, agencja natychmiast przyśle mi kogoś na zastępstwo i nie będę musiał zastanawiać się, co mam teraz zrobić. Znalazłem w okolicy bardzo dobrą agencję pracy, która oferowała korzystny leasing pracowników zza naszej wschodniej granicy. Przeczytałem na ich temat wiele pozytywnych opinii na różnych forach i stronach internetowych. Dawali oni pracodawcą przejrzyste i jasne umowy bez ukrytych kruczków prawnych, a także zapewniali stałe zatrudnienie pracownikom. W przypadku dłuższej współpracy z tą firmą mógłbym nawet liczyć na znaczne rabaty przy prowizji za znalezienie pracowników. Nie musiałem także korzystać z ich usług ciągle, i nie oznaczało to wygaśnięcia naszej współpracy. Właśnie czegoś takiego potrzebowałem. Jeszcze tego samego dnia udałem się do ich siedziby.

Od ręki przedstawili mi oni warunki współpracy i zaproponowali umowę, którą po dokładnym przeczytaniu od razu przeczytałem. Już kilka dni później dostałem od nich pracowników, którzy mieli odpowiednie kwalifikacje do pracy w moim przedsiębiorstwie i z którymi mogłam przeprowadzić rozmowy rekrutacyjne. Byłam bardzo zadowolony, ponieważ w ciągu kilku dni znalazłem odpowiednie osoby do pracy i nie musiałem się już niczym przejmować.