Najlepsze działki na sprzedaż

Zakup działki z pewnością jest sporą inwestycją, ale ponosi się koszty jednorazowo. Koniecznie trzeba odpowiednio dopasować jej kategorię do celu jaki ma spełniać. Na przykład pod budową domu jednorodzinnego potrzebna jest działka budowlana.

Jakie przeznaczenie ma działka rekreacyjna?

działki rekreacyjne nad morzem sprzedaż okolice kołobrzeguZ każdym rokiem przybywa osób, które pragną posiadać działkę w pięknej okolicy, na której może postawić niewielki domek letniskowy. Takie grunty znajdują się niemalże w każdej części Polski, jednakże najbardziej poszukiwane są blisko morza. Jeżeli interesują nas działki rekreacyjne nad morzem sprzedaż okolice Kołobrzegu są świetną lokalizacją dla osób ceniących komfort, ciszę i spokój. Są one usytuowane z dala od ulicznego zgiełku i tłumów ludzi, zatem można na nich komfortowo odpoczywać  na urlopie z całą rodziną. Przede wszystkim należy pamiętać, że działka rekreacyjna nie jest działką budowlaną, a więc nie można na niej wybudować domu jednorodzinnego. Co najwyżej można na niej postawić domek letniskowy o określonej wielkości w podstawie. Przeważnie domki tego typu mają w podstawie nie więcej niż dziesięć do piętnastu procent powierzchni całego obszaru działki. Ponadto także ich wysokość, rodzaj i wielkość muszą być zgodne z wytycznymi ustalonymi w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego. Działki rekreacyjne najczęściej mają nieco mniejszą powierzchnię niż działki budowlane, które mogą być dowolną wielkość. To, na co warto zwrócić uwagę, to także brak konieczności stałego podłączenia mediów.

Działka rekreacyjna może z pozoru wyglądać identycznie jak wszystkie pozostałe, ale w dokumentacji z pewnością zajdą znaczące różnice. Na takim gruncie można stworzyć ogródek lub teren wypoczynkowy do własnego użytku, z komfortowym domkiem letniskowym.