Mocne lampy owadobójcze

W niektórych przypadkach owady mogą przysparzać nam naprawdę sporych problemów. Natomiast już sama obecność niektórych gatunków owadów w naszych mieszkaniach może dość znacznie irytować. W związku z tym warto zastosować odpowiednie techniki, które pozwalają na zwalczanie insektów. W szczególności dużą popularnością cieszą się lampy na podczerwień mające właściwości wabiące.

Nowoczesne lampy na insekty

lampy na owadyNie da się ukryć, że najbardziej irytującym gatunkiem owadów są po prostu komary. W czasie lata mogą one przysparzać nam naprawdę sporo problemów. Gdy zostawimy wieczorem zapalone światło we wnętrzu mieszkania to przez otwarte okno do środka wlecieć może całe mnóstwo owadów. Trzeba jednak zauważyć, że owady są wabione przez światło. W związku z tym warto to wykorzystać inwestując w specjalne lampy na owady. Takie lampy emitują promieniowanie ultrafioletowe. Takie promieniowanie bardzo silnie oddziałuje na insekty przez co zaczynają one lgnąć do lamp. Samo promieniowanie jednak jest tutaj tylko wabikiem. Nie może ono wyrządzić owadom żadnej krzywdy. Natomiast producenci lamp o tym pomyśleli i stworzyli dodatkowo specjalną siatkę pod napięciem. Taka siatka może generować bardzo silne impulsy elektryczne, które w ciągu sekundy są w stanie zabijać nawet bardzo duże owady. Lampa przeznaczona do zabijania i wabienia owadów posiada najczęściej również specjalny pojemnik, do którego trafiają owady po kontakcie z energią elektryczną z siatki. Należy pamiętać o tym aby w miarę systematycznie taki pojemnik opróżniać. W momencie styknięcia się owadów z siatką dojdzie do wydania charakterystycznego dźwięku. Nie należy się go obawiać ponieważ jest to zupełnie normalne. Im większy owad przyleci do naszej lampy tym odgłos może być mocniejszy. Lampy owadobójcze świetnie radzą sobie nie tylko z komarami czy muchami. Takie urządzenia można zastosować również wtedy gdy mamy problem z szerszeniami czy osami.

Zwalczanie owadów przy pomocy promieniowania ultrafioletowego to naprawdę świetnym pomysł. Można będzie siedzieć wygodnie w fotelu w czasie gdy nasza lampa samodzielnie urządzi polowanie na owady. Obecnie z zakupieniem takich lamp nie powinniśmy mieć problemów. Można je bowiem zakupić w praktycznie każdym większym markecie czy też online.