Jaką kurtkę wędkarską wybrać?

 

Wypad na ryby to aktywność, na którą decydujemy się nie tylko w okresie letnim. Miłośnicy wędkowania spędzają długie dnie nad akwenem wodnym niemal o każdej porze roku. O ile wybór stroju na ryby w ciepłe dni nie przysparza najmniejszych problemów, o tyle opady deszczu i pierwsze przymrozki szybko weryfikują kto jest prawdziwym zapaleńcem łowienia ryb. 

Zalety pikowanej kurtki wędkarskiej

kurtki wędkarskie pikowaneZimne dnie czy opady deszczu nie muszą decydować o rezygnacji z łowienia ryb. W końcu wystarczy jedynie odpowiednia odzież. W ekwipunku prawdziwego wędkarza nie może zabraknąć odpowiedniego obuwia, spodni i kurtki. Dziś skupimy się na tym ostatnim elemencie garderoby. Jaka powinna być więc kurtka dla wędkarza? Przede wszystkim ciepła. A to mogą nam zapewnić kurtki wędkarskie pikowane, których budowa zapewnia doskonały sposób na ogrzanie ciała. Pikowane kurtki nie bez powodu stają się modne w okresie zimowym. Szycie tych kurtek sprawia, że ciepło które nam zapewniają jest nieporównywalnie większe od tradycyjnych kurtek. Nie zaszkodzi również kurtka, która zostanie wykonana z nieprzemakalnego materiału. W końcu chyba nie chcesz, aby marzenie o złapaniu największego okazu zrujnował deszcz, prawda? Upewnij się również, że kurtka którą wybierasz ma dużo kieszeni. To właśnie w nich będziesz mógł schować niezbędne elementy, które będziesz miał zawsze pod ręką. Nie zapomnij o niezwykle ważnym elemencie kurtki wędkarza – kapturze. Ochroni on Twoją głowę przed opadami deszczu czy silnym wiatrem.

Jesienne połowy są jednocześnie uwielbiane i znienawidzone przez wędkarzy. Wielu zniechęca się pogodą, dlatego też na łowiskach możemy spotkać znacznie mniej osób niż w okresie letnim. Z drugiej strony przecież my sami możemy się rozchorować w zimny, jesienny dzień. Warto więc przed jesienią zaopatrzyć się w odpowiednią odzież, dzięki której połowy nadal będą frajdą.