Potrzebowałam wycenić nieruchomość

Już wkrótce miałam się rozwieść z moim dotychczasowym mężem. Nasze drogi już dawno się rozeszły i nie było sensu udawać, że jeszcze coś nas łączy. Chcieliśmy się rozwieść polubownie, bez krzyków i afer w sądzie. W związku z tym, musieliśmy wcześniej się dogadać co do podziału majątku. Naszym majątkiem była wspólna nieruchomość, którą postanowiliśmy sprzedać. Zależało mi na tym, aby dokonać jej korzystnej wyceny, ponieważ nie chciałam być stratna na tym podziale.

Udało mi się korzystnie wycenić nieruchomość

korzystna wycena nieruchomości w warszawieWiedziałam, że aby taka wycena była korzystna i rzetelna, musi być przeprowadzona przez profesjonalnego rzeczoznawcę. Do tej pory nie korzystałam z tego typu usług i nie wiedziałam, gdzie mogłabym się udać, aby uzyskać taką pomoc. Dopiero moja koleżanka z pracy doradziła mi bardzo dobre rozwiązanie. Okazało się, że niedaleko mojego miejsca zamieszkania znajduje się firma, która zajmuje się tego typu wycenami nieruchomości oraz rzeczy ruchomych. Ona sama korzystała z ich pomocy już kilka razy i zawsze była bardzo zadowolona. Wzięłam od niej numer telefonu do tej firmy i zadzwoniłam jeszcze tego samego dnia. Powiedziałam, że interesuje mnie korzystna wycena nieruchomości w warszawie. Mogłam umówić się na spotkanie z rzeczoznawcą jeszcze tego samego dnia, ale dzisiaj po pracy byłam już zajęta, dlatego wybrałam dzień jutrzejszy. Jak się już wkrótce przekonałam, to była bardzo dobra decyzja. Na spotkanie z rzeczoznawcą od razu zabrałam wszystkie dokumenty, przedstawiłam mu je, a on się z nimi zapoznał i obejrzał nasze mieszkanie. Wycenę dostałam w ciągu kilku dni, z czego byłam bardzo zadowolona, ponieważ zależało mi na czasie i nie musiałam zbyt długo na nią czekać. Teraz już wiedziałam, jak podzielić majątek po rozwodzie, aby na tym nie stracić. Jak się również okazało, znacznie przyspieszyło to sprawę sądową.

Gdybyśmy bowiem nie mieli ustalonych takich kwestii jak podział majątku, czy wycena naszego majątku przez biegłego rzeczoznawcę, rozprawy mogłyby się ciągnąć nawet przez kilka miesięcy. A dzięki fachowej wycenie udało nam się wszystko załatwić na jednym posiedzeniu sądu. Nie mówiąc już o tym, że dzięki temu udało nam się bardzo korzystnie, w dobrej cenie sprzedać nasze byłe mieszkanie. Jestem bardzo zadowolona.