Bezpieczne kolce na gołębie

 

Mieszkańcy miast nie są jedynymi istotami, które na co dzień zamieszkują te tereny. Mowa tu jest także o dzikich zwierzętach, które nie zawsze są mile widziane. Szczególnie mówi się o tym w odniesieniu do ptaków, które z daleka wyglądają pięknie i można je podziwiać, ale kiedy zbytnio się zbliżają do naszego miejsca zamieszkania, to mogą być niechcianymi lokatorami. 

Gdzie się montuje kolce na ptaki?

kolce na gołębieBez względu czy mamy w domu jedynie okna czy też balkony, to najczęstszymi intruzami, którzy je odwiedzają są gołębie. Bardzo lubią przesiadywać na naszych parapetach poręczach balkonów czy nawet robią sobie na nich gniazda. Być może dla dzieci, byłoby to ciekawe zjawisko, ale dla dorosłych stwarzają one jedynie sam problemy. Przede wszystkim zanieczyszczają powierzchnie i są nosicielami różnych bakterii i wirusów, dlatego warto się od nich trzymać z daleka. Na balkonach oknach można stosować specjalne kolce na gołębie, które skutecznie uniemożliwiają im siadanie na nich. Specjalnie są tak skonstruowane, aby żaden, nawet najmniejszy ptak nie mógł znaleźć wolnego miejsca na parapecie, poręczy, gzymsie czy rynnie. W sprzedazy znajdziemy kolce wykonane z tworzywa sztucznego lub specjalnego metalu, dzięki czemu są odporne na zniszczenia i także działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, mróz czy promienie słoneczne. Takie zabezpieczenie skutecznie odstraszy wszelkie ptactwo, które do tej pory chętnie przesiadywało na naszych oknach i balkonach. Ponadto ich montaż jest bardzo prosty i można go wykonać na każdym rodzaju powierzchni. Bez względu czy będzie ona prosta, pochyła czy pofalowana. Podstawa kolców jest wykonana  tworzywa poliwęglanowego, które jest trwałe i zarazem na tyle elastyczne, aby można było bezproblemowo przytwierdzić je do różnej faktury podłoża.

Poza odchodami, piórami i hałasem jaki nierzadko ptaki generują, zostawiają one nieprzyjemny zapach, którego ciężko się pozbyć. Dlatego też odstraszanie ich przez montowanie specjalnych kolców na oknach czy balkonach, jest skutecznym, a zarazem bezpiecznym sposobem. Poza kolcami, można także zamontować siatki, które także nie pozwalają ptakom na przesiadywanie w tych miejscach. Kolce możemy kupić w odpowiednich sklepach, które specjalizujących się w takim asortymencie.