Leasing najbardziej opłacalnym finansowaniem floty

 

Z roku na rok rośnie w naszym kraju popularność leasingu. Jest to obecnie najlepsza i najkorzystniejsza forma finansowania inwestycji związanej z powiększeniem firmowej floty. Leasing ma bardzo wiele zalet, a na jego opłacalność ma wpływ kilka czynników. Są to między innymi odliczenia podatkowe, na które może liczyć przedsiębiorca oraz niskie oprocentowanie, które go charakteryzuje. Nic więc dziwnego, że z leasingu korzysta coraz większe grono przedsiębiorców.

Główne zalety leasingu

leasing samochodu dla firm katowiceNa pewno największą zaletą korzystania z leasingu są korzyści podatkowe. Przedsiębiorca decydujący się na to rozwiązanie może każdą fakturę leasingową rozliczyć w kosztach uzyskania przychodu. Wysokość odliczenia jest określona w przepisach prawa i warto się z nimi zapoznać, bo możliwości odliczeń uzależnione są od wartości samochodu. W przypadku aut o wartości mniejszej niż sto pięćdziesiąt tysięcy złotych całość kosztów leasingowych można rozliczyć w kosztach firmy. A co za tym idzie można pomniejszyć swój podatek dochodowy. Każda firma oferująca leasing samochodu dla firm Katowice oferuje go w bardzo atrakcyjnym oprocentowaniu rocznym. Warto zwrócić uwagę, że w większości przypadków oprocentowanie leasingu jest nawet kilkukrotnie mniejsze od oprocentowania, jakie naliczane jest przy kredytach czy liniach kredytowych. To jest chyba głównym powodem tego, że tak duża liczba firm korzysta z tego rozwiązania. Zalety leasingu można by wymieniać bez końca. Jest to przecież najprostszy sposób na kupno nowego samochodu dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W leasingu stosuje się niską wpłatę własną – przeważnie na poziomie dziesięciu lub dwudziestu procent. Dzięki temu można kupić nowy samochód płacąc na początku jedynie ułamek jego wartości. Niskie raty leasingowe zdecydowanie ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie nowego samochodu do firmy.

Z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorców korzystających z leasingu. Absolutnie nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to rozwiązanie finansowe dostępne praktycznie dla każdego przedsiębiorcy. Przy tej formie finansowania zakupu samochodu do firmy na zdolność kredytową patrzy się zupełnie inaczej niż w przypadku pozostałych form finansowania oferowanych przez banki czy firmy kredytowe.