Pasy w stylu vintage, czyli szparunki

Styl vintage jest obecnie widoczny niemalże wszędzie. Można się na niego natknąć w przeróżnych sferach życia, bo od całych wnętrz po drobne przedmioty wykonane w tym charakterze. Vintage coraz częściej można również zauważyć we wzornictwie związanym z motoryzacją. Można na przykład natknąć się na malowanie czy ogólne wykończenie retro. Wśród nich powszechne są na przykład szparunki do motocykli.

Szparunki do motocykli retro

szparunki motocykloweSzparunki wyjątkowo powszechne były w szczególności w czasach PRL. Zdobiły motocykle, a ich wykonanie było przede wszystkim ręczne. Obecnie umożliwione jest także wykorzystanie w tym celu taśmy, dzięki czemu ich wykonanie może okazać się wyjątkowo precyzyjne, bez ryzyka ewentualnych krzywizn. Tego typu rozwiązanie może okazać się atrakcyjne w szczególności dla estetów ceniących sobie dokładność. Ręczne szparunki motocyklowe mogą zaś okazać się bardziej „klimatyczne”, bo są zbliżone do oryginalnych wzorów z wcześniejszych lat. Charakteryzują się dodatkowo specyficznym, nieco wypukłym wzorem. Szparunki, czyli cienkie paski po bokach pojazdu obecnie stają się coraz bardziej modne. Jest to między spowodowane wzrastającą popularnością wzornictwa vintage, a także retro. Nic nie wskazuje na to, by wzór ten wyszedł kiedykolwiek z mody. Warto jednak pamiętać, aby pokryciem lakieru wcześniej wspomnianymi pasami zajęły się osoby doświadczone, profesjonaliści z zakresu lakiernictwa, ponieważ potrzeba do tego wielkiej wprawy oraz umiejętności. 

Szparunki do motocykli są swego rodzaju cienkimi paskami odznaczającymi się na elementach pojazdu. Zwykle kontrastują z kolorem lakieru tak, by można je było bez żadnego problemu zauważyć, bo w końcu jak przystało na ozdobę, powinny zwracać na siebie uwagę. Warto pamiętać, by zadanie namalowania szparunków zlecić profesjonalistom, którzy swoją pracę wykonają profesjonalnie.