Pościel i prześcieradło do łóżeczka dziecięcego

Wyprawka niemowlęca zawiera bardzo dużo produktów. Takie artykuły rodzice zazwyczaj kupują na kilka tygodni jeszcze przed porodem. Ubranka, środki do pielęgnacji, wózek, łóżeczko z materacyk jem oraz oczywiście przynajmniej dwa komplety pościeli i prześcieradła. Wszystkie te rzeczy rodzice kupią dobrze zaopatrzonych sklepach z artykułami dla dzieci. Oczywiście musimy pamiętać by było one najlepszej jakości, a pościel bawełniana.

Pościel i prześcieradła do łóżeczka

prześcieradła z gumką do łóżeczkaStandardowa łóżeczko niemowlęce ma wymiary 60 na 120 cm. To właśnie do takiego łóżeczka najczęściej dostaniemy pościel i prześcieradło. Oczywiście musimy pamiętać, że tylko stuprocentowa bawełna będzie idealna dla wrażliwej skóry naszego maluszka. Dobrej jakości prześcieradła z gumką do łóżeczka musimy zakupić od razu przynajmniej dwa. Musimy pamiętać że taki noworodek powinien mieć bardzo często zmienia no pościel oraz prześcieradło. Pod prześcieradłem należy umieścić mata, która ochroni nasz materac przed ewentualnym z moczeniem. Prześcieradło z wielką jest o tyle fajny, że się niezsuwa podczas snu. Związku z tym jest bezpieczniejsze dla naszego małego dziecka, które samodzielnie się jeszcze nie odwraca. Bez względu na płeć naszego dziecka zazwyczaj kupujemy neutralne kolory prześcieradeł. Do takich należy kolor biały, beżowy oraz szary. Oczywiście jeśli chodzi o pościel to tutaj zazwyczaj kupujemy już konkretne kolory. Dla dziewczynek jasno różową np. chmurki lubi jednorożce. Dla chłopców częście kupujemy zielonom lub niebieską oczywiście w jasnej tonacji pościel czasami z jakimiś gwiazdkami lub misiami. Bardzo często firmy, które szyją bawełniane pościele i inne rzeczy dla dzieci oferują komplet w całości do łóżeczka. W jego skład w chodzi pościel, prześcieradło, ochraniacze na szczebelki i wiele innych rzeczy.

Jeśli chcemy zapewnić zdrowy i bezpieczny sen dla naszego maluszka lub też starszego dziecka musimy przede wszystkim zadbać o bawełnianą pościel i prześcieradło. Tylko one są przewiewne i bezpieczne czyli delikatne dla wrażliwej skóry naszego dziecka. Szczególnie jeśli cierpi on na jakieś choroby skóry musimy bardzo często prać i prasować całe wyposażenie łóżeczka. Cena za pościel dla łóżeczka niemowlęcego to koszt około 40 zł. Natomiast prześcieradło z gumka kosztuje około 20 zł w standardowym rozmiarze.