Lecznicze oleje rokitnikowe

Nie da się ukryć, że niektóre rośliny występujące naturalnie w naszym klimacie mogą mieć niezwykłe właściwości lecznicze. Sporo z nich nawet jeszcze nie zostało w pełni odkrytych. Niektóre z kolei dopiero teraz są doceniane mimo tego, że już od kilkudziesięciu lat się korzysta z tychże roślin. Doskonałym przykładem może być chociażby rokitnik, który na nasz kontynent przywędrował z dalekiej Syberii.  

Olejek wytłaczany z rokitnika 

złoto z rokitnikaRokitnik syberyjski jest rośliną, która nie wyrasta do bardzo dużych rozmiarów. Krzewy tej rośliny nie przekraczają dwóch metrów. Natomiast ciekawe jest to, że ilość owoców na tych krzewach bywa zaskakująco duża. Na pojedynczej gałęzi może się znajdować nawet kilka kilogramów owoców. Rokitnik jest rośliną, która nie ma dużych wymagań jeśli chodzi o glebę czy też inne warunki. Doskonale poradzi sobie ona w surowych warunkach. Nawet gdy na zewnątrz temperatura spadnie dużo poniżej zera to będzie można skutecznie zbierać plony z naszej rośliny w czasie sezonu. Z rokitnika produkuje się najróżniejsze preparaty lecznicze. Do takich zaliczyć można chociażby olejek rokitnikowy określany często jako złoto z rokitnika. Ten olejek początkowo wykorzystywany był przede wszystkim do radzenia sobie z problemami żołądkowymi. Za każdym razem gdy ktoś zmagał się z niestrawnością to rokitnik przychodził z pomocą. Natomiast obecnie olejki rokitnikowe często są wykorzystywane w branży kosmetycznej. Olejek ten jest często bazą do tworzenia najróżniejszych szamponów czy balsamów do ciała. Łagodzące właściwości olejku rokitnikowego zostały docenione przez wiele kobiet zmagających się z problemami dermatologicznymi. Warto też zauważyć, że rokitnik nie powoduje uczuleń. W związku z tym osoby podatne na alergie mogą bez najmniejszych obaw olejek z rokitnika stosować. Oczywiście można także bez obaw stosować najróżniejsze preparaty, które powstają z owoców rokitnika. 

Na ten moment z zakupieniem olejków z rokitnika nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Pragnąc zakupić leczniczy olejek rokitnikowy przeznaczony do spożycia można bez problemu znaleźć go w większych sklepach ze zdrową żywnością. Natomiast produkty kosmetyczne tworzone na bazie olejków i wyciągów rokitnikowych można znaleźć w wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych.