Elektroniczny podsłuch na Androida

Android jest obecnie najczęściej aktualizowanym systemem operacyjnym. Mimo iż wersje systemu nie różnią się między sobą w bardzo dużym stopniu, nawet niewielkie zmiany mogą powodować zaburzenie działania aplikacji i programów. Jest to szczególnie zauważalnym problemem wśród prywatnych detektywów, którzy wykorzystują aplikacje monitorujące połączenia telefoniczne podczas prowadzenia postępowań.

Niezawodne programy podsłuchowe do telefonów z Androidem

najlepszy podsłuch - androidNajprostsze programy podsłuchowe działają dokładnie na tej samej zasadzie co pozostałe aplikacje, wykorzystując zasoby systemowe telefonów, oraz pojawiają się w drzewie procesów systemu. Detektywi zauważają dość często iż jest to jeden z najczęstszych powodów wykrycia i usunięcia programu podsłuchowego, widzianego przez aplikacje antywirusowe jako szkodliwa aplikacja. Od niedawna do inwentarzy agencji detektywistycznych trafił więc najbardziej zaawansowany program monitorujący, uważany powszechnie za najlepszy podsłuch – Android był na tyle rozbudowanym systemem operacyjnym iż do jego monitorowania używano ogromnej ilości odmian aplikacji podsłuchowych i monitorujących. Od większości z nich owy podsłuch różni się przede wszystkim metodą funkcjonowania. Zamiast pracować w takim samym trybie jak pozostałe aplikacje na telefonie, owy program działa podobnie do systemów sterujących podzespołami urządzeń mobilnych. Nie jest więc widoczny w żadnym podglądzie plików, a jego praca nie jest rejestrowana przez system operacyjny, gdyż program podsłuchowy działa całkowicie autonomicznie i niezależnie od głównego drzewa procesów. Takie rozwiązanie technologiczne zauważalnie zwiększa skuteczność programu, gdyż nie jest on podatny na awarie spowodowane zmianami wersji systemu operacyjnego, a z racji niestandardowego trybu działania jest on niezwykle trudny do wykrycia. Usunąć go mogą wyłącznie osoby mające duże doświadczenie w naprawie urządzeń przenośnych.

Aplikacja nie jest jednak nadmiernie rozbudowana, gdyż zużycie zasobów telefonu mogłoby zwrócić niepotrzebną uwagę na działanie zewnętrznego programu, dlatego też nie posiada większości nowoczesnych funkcji, które widywane są w mniej niestandardowych programach monitorujących. Prostota przekłada się jednak na bardzo stabilne działanie i znacznie lepsze rezultaty monitorowania osób.