Jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia samochodu?

Każdy właściciel pojazdu jest prawnie zobligowany do wykupienia obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej dla swojego samochodu. Nie ma od tego żadnego odwołania, ponieważ polisa OC zabezpiecza na wypadek szkody samochód, który nieumyślnie rozbijemy. Nazywa się to odpowiedzialnością cywilną, bo w gruncie rzeczy takie ubezpieczenie przenosi na ubezpieczyciela odpowiedzialność za szkody, które nieumyślnie wyrządzimy.

Różne ceny ubezpieczeń obowiązkowych

ubezpieczenie oc szczecinNie może zdarzyć się taka sytuacja, że samochód choćby przez jeden dzień nie będzie miał wykupionej obowiązkowej polisy OC. Grożą za to całkiem wysokie grzywny, więc lepiej pilnować tego, żeby taki przestój w ubezpieczeniu się nie pojawił. Pomogą w tym sami ubezpieczyciele, bo jeśli nie wyrazimy żadnej woli zmiany ubezpieczenia to przedłużą nam naszą polisę automatycznie na takich samych zasadach jak za poprzedni rok. To oczywiście jest wygodnym rozwiązaniem, ale na ubezpieczeniu można zaoszczędzić. Trzeba tylko kupić ubezpieczenie OC Szczecin w towarzystwie ubezpieczeniowym oferującym najniższą cenę. A różnice w cenach mogą być całkiem spore, chociaż możliwości w tym zakresie zależą głównie od rodzaju i wartości samochodu. Na pewno warto porównywać ceny za każdym razem, kiedy zbliża się termin wykupienia ubezpieczenia na kolejny rok. Porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych można na portalach internetowych oferujących pośrednictwo w sprzedaży takich ubezpieczeń. Można to również zrobić udając się osobiście do jednej z wielu multiagencji ubezpieczeniowych. Multiagencja to nic innego jak agent sprzedający ofertę ubezpieczeniową wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. U takiego agenta można znaleźć naprawdę dobre ubezpieczenie w niższej cenie, aniżeli to, które posiada się obecnie. Warto poświęcić dłuższą chwilę na poszukanie taniego ubezpieczyciela.

Jeśli tylko uda się znaleźć przy porównywaniu ofert najniższą cenę to można bez żadnych obaw z takiego ubezpieczenia skorzystać. W przypadku obowiązkowej polisy nie ma żadnego ryzyka, że w takim ubezpieczeniu może czegoś zabraknąć. Ich zakres jest określony przepisami prawa i każde OC ma dokładnie takie same składowe w warunkach polisy. A im taniej uda się kupić ubezpieczenie tym więcej można na zaoszczędzić. A różnice pomiędzy ubezpieczycielami potrafią być znaczące.