Filamenty przemysłowe od Fiberlogy

Wydruki precyzyjne na skalę przemysłową były coraz łatwiejsze, głównie ze względu na pojawienie się trójwymiarowych drukarek, przeznaczonych do wykonywania brył wielkoformatowych. Owe drukarki były same w sobie zdecydowanie dokładne, i mogły być użyte do stworzenia dowolnego kształtu trójwymiarowego, choć doświadczeni drukarze zalecali również dobre dopasowanie filamentu do konkretnego wydruku, mającego zastosowanie użytkowe.

Filamenty do wydruku przemysłowego od Fiberlogy

filament fiberlogyWiększość filamentów modelarskich była bowiem zbyt mało trwała, by można je było z powodzeniem użyć w tego rodzaju wydrukach. Drukarze wspominali natomiast, iż jednymi z najlepszych materiałów do tworzenia elementów urządzeń przemysłowych był profesjonalny filament Fiberlogy, zwłaszcza odmiana o podwyższonym poziomie twardości. Seria filamentów przemysłowych, mimo iż wizualnie niemal identyczna z pozostałymi odmianami materiałów do drukowania trójwymiarowego, wyróżniała się przede wszystkim twardością i odpornością końcowego wydruku. Bryła wykonana za pomocą owego filamentu, niezależnie od jego odmiany, bardzo dobrze znosiła pracę z ruchomymi elementami, nie zużywając się w takim stopniu jak pozostałe odmiany filamentów, oraz nie poddawała się obciążeniom. Powierzchnia filamentu była zazwyczaj chropowata, aczkolwiek dzięki składowi materiału, mogła być bardzo szybko wypolerowana i wygładzona, nie tylko mechanicznie, ale również za pomocą środków chemicznych, specjalnie przeznaczonych do tego celu. Mogły być więc wykorzystywane nawet w drukarkach o gorszej jakości, gdyż wszelkie niedoskonałości mogły być usunięte natychmiast po zakończeniu wydruku i od razu przeznaczone do użycia w dowolnym urządzeniu lub do dowolnego celu wybranego przez użytkownika. Najczęściej używanym był filament o matowym, czarnym kolorze powierzchni, choć dostępne były również warianty barwione.

Filamenty przemysłowe, mimo wielu zalet, nie były o wiele droższe niż pozostałe odmiany filamentów, modelarskich czy przemysłowych, dlatego też mogły być zamawiane w ilościach wymaganych do bardzo szerokiego zastosowania. Coraz więcej zakładów przemysłowych zaopatrywało się we własne drukarki wielkoformatowe, wykorzystując filamenty od Fiberlogy nie tylko do tworzenia elementów maszyn, ale również do produkcji swoich wyrobów.