Wynajem wysokiej jakości szalunków

 

Różnego rodzaju procesy, przeprowadzane w trakcie budowy obiektów architektonicznych wymagają zastosowania odpowiednich konstrukcji roboczych. Oznacza to montaż chwilowych elementów, które wykorzystywane są często w celu nadania obiektowi konkretnego kształtu. W dużej mierze, podczas wykonywania wylewek stropów, czy fundamentów, potrzebne są materiał zabezpieczające beton przez zbytnim rozlewaniem się, co wiąże się z niemożnością uzyskania zamierzonego efektu oraz stratami w materiale.

Szalunki ze stali – nowoczesne rozwiązanie w budownictwie

stalowe szalunki na wynajemWe współczesnym budownictwie, jako jeden z elementów konstrukcyjnych, umożliwiających tworzenie stabilnych i mocnych konstrukcji, stosuje się żelbeton. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu drutów oraz zbrojeń oraz materiałowi, jakiemu jest beton, w szczególności po zaschnięciu, otrzymuje się konstrukcje i elementy wysokiej twardości i odporności na różnego typu uszkodzenia, w tym mechaniczne, czy niekorzystne warunki pogodowe. Z tej racji niejednokrotnie beton z elementami prętów stosowany jest podczas wykonywania fundamentów oraz poszczególnych pięter budynku. W celu ich wykonania niezbędny okazuje się szalunek, który zapobiega przeciekaniu betonu oraz nadaje konstrukcji konkretnego kształtu. Dlatego stalowe szalunki na wynajem to rozwiązanie nowoczesne, dedykowane branży budowlanej. Przede wszystkim szalunek wykonany musi być z odpowiednio płaskich materiałów, co ułatwia nadanie kształtu elementom. Dodatkowo materiał powinien posiadać odpowiednią wytrzymałość, dlatego w wielu przypadkach to właśnie drewniane deski służyły za elementy stosowane do konstrukcji szalunku. Obecnie możliwość odpowiedniej obróbki stali pozwala na produkcję wysokiej jakości elementów wielokrotnego użytku.

Z tej racji wynajem szalunków to bardzo powszechna usługa w obecnych czasach. Dodatkowo, wykorzystanie szalunku wynajętego od jego dostawcy, uniknięte zostaje ryzyko zmarnowania materiału podczas samodzielnego przygotowywania konstrukcji, redukcji ulegają także koszta związane z zakupem materiałów potrzebnych do budowy szalunku. Stosowanie stalowych elementów, wielokrotnego użytku to rozwiązanie również ekologiczne, które zmniejsza ilość śmieci produkowanych w trakcie realizacji różnego typu obiektów architektonicznych.