Jakościowe ubrania jedwabne

Zanim zakupimy jedwabne ubrania warto zapoznać się z szeregiem zalet oraz różnic przędzy, z której są wykonywane. Trzeba też napomknąć, iż to bardzo tradycyjny materiał wywodzący się z Chin, kraju, który dalej jest głównym dystrybutorem tej tkaniny, jednak coraz częściej spotykamy jego produkcję w Japonii oraz w Europie.

Fascynujące różnice jedwabnych ubrań

odzież jedwabnaNiekiedy wydaje się, iż większość materiałów jest takich samych. W przypadku jedwabiu należy jednak wspomnieć, iż mamy do czynienia z trzema jego opcjami. Dlatego odzież jedwabna nie do końca jest taka sama, jednak ta pochodzenia naturalnego zawsze jest najwyższej jakości. Warto napomknąć, iż są dwa typy jedwabiu naturalnego, czyli ten z przędzy jedwabnika morwowego, a także jedwabnika dębowego. Ten pierwszy jest hodowlany, a drugi dziki. W przypadku hodowli nici są bardzo cienkie, wytrzymałe i bardzo higroskopijne. Materiał połyskuje się bardzo szlachetnie, a dodatkowo wytrzymały jest na promieniowanie UV. Oznacza to, że nie blaknie tak szybko. W przypadku jedwabnika dębowego nić jest grubsza, jednak pozostałe cechy pozostają na podobnym poziomem. Możemy też zauważyć, iż połysk tkaniny jest nieco mniejszy. Ostatnim typem jedwabiu jest ten sztuczny. Wytwarza się go z celulozy, przez co jest o wiele tańszy. Dużo łatwiej też go prać, ponieważ nie musimy obawiać się uszkodzeń, gdy jest wilgotny. To, jaki jedwab wybierzemy zależy jedynie od nas.

Na rynku istnieją trzy opcje jedwabiu. Dwie są pochodzenia zwierzęcego, a trzeci to jedwab sztuczny. Warto mimo to inwestować w ten naturalny, gdyż przy odpowiedniej pielęgnacji zostanie on w naszej szafie na wiele lat, a dodatkowo będzie bardzo pięknie wyglądać na naszym ciele. My z kolei będziemy czuć się w nim niesamowicie dobrze.