Urządzając dom skorzystaliśmy z usług projektanta wnętrz

Po wybudowaniu domu, który powstał właściwie w ciągu kilku miesięcy, mogliśmy z żoną zająć się jego urządzaniem. Nasz nowy dom nie jest duży, bo ma niespełna sto metrów powierzchni użytkowej. Na parterze jest salon i kuchnia oraz łazienka. Na poddaszu przeznaczonym do użytku mamy pokój dla naszego siedmioletniego synka, naszą sypialnię oraz pokój biurowy i dużą łazienkę. To wszystko trzeba było tylko wyremontować i urządzić.

Wnętrza naszego domu zaaranżował znany projektant

projektant wnętrz w krakowieMieliśmy koncepcję na rozkład pomieszczeń i ich funkcjonalność, ale kompletnie nie mieliśmy pomysłu na urządzenie wnętrz. Trudno nam się było z żoną zdecydować na to, jak nasz dom ma wyglądać w środku. Wynikało to z tego, że jest tyle możliwości do wyboru, że naprawdę trudno się zdecydować na jakieś konkretne rozwiązania. Postanowiliśmy, że w urządzaniu domu od środka pomoże nam projektant wnętrz w Krakowie, którego stronę internetową znaleźliśmy zupełnie przypadkowo. Wówczas jeszcze niewiele wiedzieliśmy na temat projektowania wnętrz, ale stwierdziliśmy, żeby lepiej zajął się tym ktoś, kto się na tym dobrze zna. Skontaktowaliśmy się ze znalezionym projektantem i umówiliśmy się na konkretny dzień w naszym świeżo wybudowanym domu. Chociaż tak naprawdę nie było to konieczne, bo okazało się, że wnętrza projektuje się na podstawie projektu budowlanego. Nie mniej uznaliśmy, że pokażemy mu wszystko i w projekcie i na żywo. Gdy odwiedził nas architekt to byliśmy już w miarę przygotowani do tego spotkania, bo wiedzieliśmy mniej więcej czego oczekujemy. Po dosyć długiej rozmowie pan projektant spisał sobie chyba kilka stron notatek. Powiedział, że do zaprojektowania domu na razie mu to wystarczy. Po dwóch tygodniach powstał wstępny projekt, który musieliśmy zaakceptować. Mieliśmy jeszcze kilka uwag, które od razu zostały uwzględnione.

Zgłoszone przez nas poprawki zostały szybko do projektu wprowadzone i po około trzech tygodniach od pierwszego spotkania się mieliśmy już gotowy projekt naszego domu od wewnątrz. Od razu go zaakceptowaliśmy i poprosiliśmy o polecenie nam firmy, która będzie go potrafiła w całości zrealizować. Projekt bardzo nam się spodobał i chcieliśmy mieć pewność, że w środku wszystko będzie wyglądać dokładnie tak samo. Projektant polecił nam najlepszego wykonawcę i wszystko dzisiaj wygląda dokładnie tak jak było narysowane w projekcie.