Kontenery socjalne dla pracowników na budowie

 

W naszym kraju coraz więcej się buduje. Inwestycje budowlane widać na każdym kroku i są to przeróżne inwestycje zarówno prywatne jak i finansowane z państwowego budżetu. Wielkie koncerny budowlane mają w naszym kraju pracę praktycznie nieustannie. Najwięcej buduje się u Nas w tej chwili dróg i autostrad. Pracownicy na budowach mają do dyspozycji specjalne kontenery, które pełnią rolę pomieszczeń socjalnych. Można się w nich przebrać, zjeść a nawet mieszkać.

Skąd wziąć na budowę kontener socjalny?

trwałe kontenery socjalneWielkie koncerny budowlane korzystają z takich rozwiązań jak kontenery socjalne niemalże od zawsze. Takie tymczasowe pomieszczenia są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Można je wynająć puste lub gotowe i umeblowane w zależności od potrzeb. Można wynająć kontenery pełniące rolę jadalni, szatni czy kwatery noclegowej. Duże firmy mają swoich sprawdzonych dostawców kontenerów. A w tej branży jest tak, że jak się raz skorzysta z firmy oferującej kontenery to potem takiego dostawcy już się nie zmienia. Można jedynie negocjować z nim cenę na kolejne trwałe kontenery socjalne, które trzeba wynająć dla pracowników. Kontenery poza funkcjonalnością mają jeszcze jeden wielki plus. Można je przenosić w dowolne miejsce. Wystarczy w tym celu żuraw samojezdny, który znajduje się praktycznie na każdej budowie. Jest to przydatne szczególnie przy budowie dróg i autostrad, bo przecież tam najczęściej prace budowlane przenoszą się z miejsca na miejsce. Po wybudowaniu danego odcinka można przewieźć wszystkie kontenery w inne miejsce. I to jest właśnie największy plus takiego rozwiązania. Kontenery socjalne znajdują też zastosowanie w innych miejscach niż budowa. Mogą one pełnić również funkcję lokali zastępczych, jeśli są takie potrzebne, a nie ma w tym celu do dyspozycji mieszkań socjalnych.

Na każdej budowie możemy zobaczyć kontenery lub przyczepy kempingowe. Przy czym najczęściej stosuje się te pierwsze, bo to jest po prostu najwygodniejsze dla pracowników, jeśli chodzi o pomieszczenia socjalne na budowie. Kontenery mogą być dowolnie urządzone w zależności od potrzeb. Można z nich zrobić dużą i przestronną szatnię albo kwaterę dla nawet czterech pracowników. A przecież wiadomo, że taka kwatera dla pracowników to najtańsze z możliwych rozwiązań.