Szkoły dwujęzyczne oferują klasy siódme

W ciągu ostatnich kilku lat kwestia edukacji dzieci i młodzieży strasznie się skomplikowała. Najpierw wymyślono gimnazja, które teraz się likwiduje, więc teoretycznie ich nie ma, ale w praktyce można dziecko zapisać do siódmej klasy do innej szkoły. Wielu rodziców decyduje się na przepisanie dziecka po szóstej klasie do innej szkoły, którą już wcześniej zaplanowali dla swojej pociechy. I chociaż oficjalnie nauka podstawowa trwa teraz osiem lat to jeszcze ostatnie roczniki klas szóstych mogą zmienić szkołę od siódmej klasy.

Najczęściej wybiera się klasę dwujęzyczną

klasy 7 dwujęzyczne spod WarszawyNajczęściej wygląda to w taki sposób, że rodzice zaplanowali dla swojego dziecka najlepsze gimnazjum z klasami o profilu dwujęzycznym. I nagle okazało się, że gimnazja się likwiduje i dzieci z tej zmiany nie będą mogły skorzystać. Na szczęście prawo pozwala przepisać dziecko do innej szkoły na każdym poziomie nauczania. Dlatego wielu rodziców decyduje się zmienić dotychczasową szkołę dziecka na klasy 7 dwujęzyczne spod Warszawy, które dostępne są tylko w najlepszych szkołach. Najczęściej są to szkoły prywatne, ale dla ambitnych rodziców koszty edukacji ich dzieci nie mają żadnego znaczenia. Tym bardziej, że w ósmej klasie dzieci będą podchodzić do egzaminu, który zaważy o ich nauce w szkole średniej. A dzieci, które zdają egzamin z dwóch języków już na starcie mają większe szanse na lepsze wyniki na takim egzaminie ósmoklasisty. Nie da się ukryć, że na tym etapie rozwoju dziecka to rodzice muszą zadbać o plany związane z edukacją. Młodzież w wieku ósmej klasy najczęściej nie ma jeszcze sprecyzowanych planów zawodowych na przyszłość. Tylko i wyłącznie mądre decyzje rodziców mogą na tym etapie pomóc dziecku w wywalczeniu sobie jak najlepszej przyszłości. Ważne jest tylko to, żeby rodzice wszystkie swoje plany konsultowali z najbardziej zainteresowanymi, czyli ze swoimi dziećmi.

Nie każdy młody człowiek będzie chciał zmieniać otoczenie po szóstej klasie szkoły podstawowej. Ale każdy rodzic patrzy na to przez pryzmat przyszłości swojego dziecka. Posłanie pociechy do szkoły dwujęzycznej ma tylko same plusy. Pod względem edukacyjnym to najlepsze, co można zrobić dla swojego dziecka w dzisiejszych czasach. Można zapewnić mu edukację na najwyższym możliwym poziomie.