Skuteczne formy reklamy kasetonowej

O tym, że reklama jest dźwignią handlu wiadomo już od dawien dawna zmieniają się tylko sposoby jej produkcji. Wraz z rozwojem techniki i dostępnych materiałów reklama staje się coraz skuteczniejsza poprzez atrakcyjny wygląd. Obecnie środki techniczne dostępne na rynku pozwalają budowę bardzo spektakularnych reklam zewnętrzny obok, których nie można przejść obojętnie. Przybiera najczęściej postać przyciągających wzrok kasetonów.

Rodzaje kasetonów reklamowych

tanie kasetony reklamoweBardzo duża liczba firm firm korzysta z kasetonów by zareklamować swoje istnienie i zaprosić do skorzystania z jej usług. Kasetony to najpopularniejsza forma reklamy ulicznej i jednocześnie bardzo skuteczna. Świetnie spełnia funkcje informacyjne wskazując obok czego przechodzimy lub pomaga nam z daleka dostrzec daną placówkę, której akurat szukamy. Produkowane obecnie kasetony odznaczają się bardzo solidną konstrukcją zapewniającą trwałość w zderzeniu ze zmiennymi warunkami środowiska zewnętrznego. Są odporne na wilgoć, niskie i wysokie temperatury. Bez względu czy są to tanie kasetony reklamowe czy droższe ich żywotność jest duża. Wyróżniamy banery reklamowe jednostronne mocowane płasko do elewacji budynku lub nośniki dwustronne zawieszane na specjalnej konstrukcji prostopadle do elewacji albo tez między słupami. W obu przypadkach podstawowym materiałem konstrukcyjnym są profile aluminiowe. Lica na których umieszczona jest grafika wykonuje się z plexi, poliwęglanu kanalikowego lub w droższych wersjach wykorzystuje się płytę z dibondu. W przypadku kasetonów dwustronnych grafika umieszczona jest z dwóch stron. Bardzo ważnym elementem kasetonów jest oświetlenie. Aby było ono rozmieszczone równomiernie i nie powodowało, że punkty świetlne są zbyt widoczne stosuje się tanie w eksploatacji, energooszczędne diody led. Z całą pewnością tańsze będą kasetony jednostronne bez podświetlenia ale widząc ilość firm działających w tej branży z całą pewnością możemy negocjować cenę. 

Jedną z form kasetonów reklamowych są kasetony wielkogabarytowe stosowane na większych wysokościach. Lico w tego rodzaju kasetonach wykonane jest z naciąganej powłoki winylowej. Jest to rodzaj kasetonów podświetlanych. Są one bardzo odporne na podmuchy wiatru oraz na warunki atmosferyczne. Kasetony przybierają bardzo różne kształty, a niektóre z nich są małymi dziełami sztuki jak np. litery 3D.