Wosk niezbędny przy renowacji mebli

Chcąc zmian w domu często pomijamy ciekawą kwestię jaką jest odmalowywanie mebli. Nie potrzebujemy do niego bardzo specyficznych produktów, gdyż w ofercie Annie Sloan znajdziemy niezbędne farby kredowe, a także wosk służący do wykończenia naszego mebla. W ten sposób będziemy mieć naprawdę rewelacyjne, odnowione meble.

Własnoręczne przygotowanie mebli

wosk annie sloanMając ochotę na zmiany w domu czasami zastanawiamy się nad remontem, jednak nie każdy z nas ma na to fundusze. Dlatego warto zajrzeć po farby kredowe oraz wosk Annie Sloan, z którymi w łatwy sposób będziemy mogli odnowić nasze stare meble. Jako ciekawostkę warto dodać fakt, iż farby kredowe nadają się również na powierzchnie metalowe, jak i cegłę. Aby poprawnie odmalować mebel musimy go wyczyścić delikatnym detergentem. Następnie położymy dwie warstwy farby. Upewnijmy się, iż wyschły dokładnie. Jeżeli tak to możemy przejść do ostatniego kroku jakim jest woskowanie. Wybierzmy odpowiedni wosk i ściereczkę. Nakładajmy produkt tak, aby nie wcierać go siłą w jedno miejsce. Ruszajmy się miarowo z miejsca do miejsca, aż wywoskujemy cały mebel. Kiedy skończymy użyjmy czystej szmatki do usunięcia nadmiaru wosku. Wosk potrzebuje około dwóch tygodni na utwardzenie, jednak mebel tuż po nałożeniu wosku nadaje się od razu do eksploatowania. To bardzo szybka i przyjemna praca, ponieważ produkty Annie Sloan nam ją ułatwiają, a przy okazji nie pochłaniają dużo budżetu.

Wybór odpowiednich produktów do renowacji naszych mebli jest bardzo istotny. Marka Annie Sloan jest bardzo popularna na rynku, ponieważ jej farby kredowe oraz wosk są najwyższej jakości. Z tym kompletem jesteśmy w stanie samodzielnie zmienić kolorystykę naszych mebli i nie zajmie to nam bardzo dużo czasu ani nakładów finansowych.