Najlepsze hotele na wyjazd z dziećmi

Planujesz właśnie wakacje i szukasz miejsca na rodzinny wyjazd? Pamiętaj, że wakacje z dziećmi różnią się nieco od wyjazdów w gronie dorosłych. Zwiedzanie wszystkich okolicznych zabytków, czy przesiadywanie w barach i restauracjach, nie jest ulubionym zajęciem kilkulatka. Jeśli dzieciak będzie znudzony, z pewnością da o sobie znać, będzie marudny, a czasem nie do zniesienia.

Rodzinne wakacje – praktyczne porady

hotel przyjazny rodzinieSzukając miejsca do wypoczynku na rodzinny wyjazd warto zwrócić uwagę na to, jakie atrakcje dla dzieci znajdziemy w samym hotelu, jak i w jego pobliżu. Jeśli w mieście jest park wodny, wesołe miasteczko, czy inny rodzaj rodzinnych rozrywek, to doskonale. Z pewnością nasza pociecha nie będzie się nudzić, a my razem z nią. Równie ważny jest hotel przyjazny rodzinie. Co oznacza to pojęcie? Przede wszystkim wszelkie możliwe udogodnienia, które sprawią, że wypoczynek z dzieckiem będzie przyjemny dla naszej pociechy i dla nas samych. Zaczynając od dziecięcych łóżeczek dla najmłodszych, poprzez foteliki do karmienia dostępne w hotelowej restauracji, kończąc na przewijakach w hotelowych toaletach. Hotel przyjazny rodzinie to także miejsce, gdzie najmłodsi znajdą masę różnych form rozrywek i atrakcji dla różnych grup wiekowych. Bezpieczny basen dla maluchów, sąsiadujący z basenem dla dorosłych to dobra zabawa dla dużych i małych urlopowiczów. Dziecięcy klub zabaw w pobliżu basenu, gdzie pod opieką wykwalifikowanego animatora dziecięcego nasza pociecha spędzi ciekawie czas wśród rówieśników, to nieoceniona szansa dla rodziców na godzinny relaks przy hotelowym basenie. Atrakcyjny plac zabaw w okolicy hotelowego baru to również świetne połączenie. Popijając poranną kawę, będziemy mogli rzucać okiem na bawiące się dziecko. Nie bez znaczenia są też serwowane w hotelu posiłki. Jeśli do dyspozycji mamy szwedzki stół, to raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego do jedzenia, nawet dla upartego niejadka. Jeśli natomiast na posiłki wybierane są dania z karty, dobrze byłoby, gdyby hotelowa restauracja posiadała oddzielne menu dla najmłodszych z kilkoma prostymi i lubianymi przez dzieci potrawami. Nie ma nic gorszego, niż nerwowa atmosfera przy stole podczas wakacji.

Wybierając miejsce noclegowe zwróćmy także uwagę na okolice hotelu. Lepiej nie pchać się do centrum miasta i w okolice głównych ulic czy promenady. Są to miejsca uczęszczane przez turystów niemal całą dobę, dlatego o ciszę i spokój w godzinach nocnych będzie tam raczej trudno. Hotel nieco na uboczu zagwarantuje nam przyjazną atmosferę, ciszę i niczym nie zakłócony sen naszej pociechy.