Termalna szczoteczka do twarzy

Na rynku już dawno pojawiły się różne produkty do mycia twarzy. Mowa tu oczywiście o przeróżnych elektronicznych szczoteczkach do twarzy, które pozwalają lepiej zmyć makijaż o dogłębniej oczyścić twarz. Dzięki temu mamy pewność, że naszej skóry nie zapcha niedomyty podkład czy korektor. Dobrze oczyszczona skóra pomoże jej lepiej wchłaniać składniki odżywcze z kremów. Jednak ostatnio pojawił się jeszcze inny produkt – termalna szczoteczka do twarzy – pozwala ona na jeszcze skuteczniejszy demakijaż.

Zalety termalnej szczoteczki do twarzy

termalna szczoteczka do twarzy beautiflyJak już wspomniano, szczoteczki do twarzy to coś już całkiem powszechnego. Na rynku najpierw pojawiły się elektroniczne, obracające się szczoteczki z włosiem (coś na kształt elektrycznej szczoteczki do zębów), potem pojawiły się silikonowe zamienniki, które były mniejsze, lżejsze i bardziej higieniczne. Nie można również zaprzeczyć, że to rozwiązanie ekonomiczniejsze, gdyż w tym pierwszym przypadku trzeba co pół roku zmieniać główki z włosiem. W przypadku tej drugiej silikonowa powłoka zapewnia trwałość i higieniczność na lata. Taką szczoteczkę do mycia twarzy stosuje się głównie po to, by dobrze oczyścić skórę, zwłaszcza jeśli nosimy mocny, kryjący makijaż. Nic więc dziwnego, że ostatnimi czasy pojawiło się jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązanie, jakim jest termalna szczoteczka do twarzy Beautifly, która pod wpływem wytwarzanej temperatury jeszcze lepiej i szybciej rozpuszcza kosmetyki znajdujące się na naszej skórze. Taka szczoteczka termalna podgrzewa się nawet do 55 stopni Celsjusza, co znacznie przewyższa temperaturę naszego ciała. Jest to bardzo ważne, gdyż jak wiemy, im wyższa temperatura, tym produkty kosmetyczne rozpuszczają się znacznie szybciej, zwłaszcza w połączeniu z dobrym środkiem myjącym. Oczywiście musimy pamiętać, że temperatura nie może być również zbyt wysoka.

Oczyszczenie twarzy z resztek makijażu, brudu czy kurzu jest bardzo istotne. Wszystko to może prowadzić do zatykania się naszych porów, a w dalszej kolejności do powstawania nieestetycznych zaskórników i wyprysków. Dlatego ważne jest, by przykładać szczególną uwagę do części pielęgnacji, jaką jest demakijaż. Możemy go wykonać właśnie za pomocą produktu, jakim jest  termalna szczoteczka do twarzy. Pomoże on lepiej się wchłonąć wszelkim maskom i kremom.